Пішли по рибу, спіймали… лептоспіроз

До Львівської обласної інфекційної лікарні госпіталізували двох риболовів

   Леся Бущак   1659  

Один із них – 62-річний львів’янин, другий – 45-річний мешканець Пустомитівського району. Обидва – затяті рибалки. Рибалили на різних озерах, але обох привезли до лікарні з однаковими симптомами: підвищена температура тіла, сильний головний біль, озноб, стан, як при грипі, біль у м’язах литки, стегна, попереку.

Головний епідеміолог Львівщини, лікар-епідеміолог інфекційної лікарні Наталія Тімко повідомила «Львівську газету», що після лабораторного обстеження у львів’янина вже остаточно підтверджено діагноз, а результати обстеження другого рибалки мають надійти найближчим часом.

Лептоспіроз – це інфекція, яку викликають лептоспіри. Джерело інфекції – тварини: пацюки, землерийки, собаки, велика рогата худоба, свині тощо. Людина може підхопити збудників хвороби через шкіру, якщо вода забруднена виділеннями тварин. Якщо на шкірі є навіть невеликі подряпини або ранки, то заразитися можна навіть у разі швидкоплинного контакту з водою. Пацієнти розповіли, що вони заходили ногами у воду ставка, в якому ловили рибу.

Лептоспіроз має сезонний характер. Найбільше хворих виявляють у серпні. Заразитися лептоспірозом можна і під час купання у водоймах, в яких є лептоспіри. Тож Наталія Тімко радить у жодному разі не заходити у воду, не купатися, не рибалити у водоймах, біля яких стоїть табличка: «Купатися заборонено», бо можна підхопити серйозну недугу.

Лептоспіроз – це серйозне інфекційне захворювання і якщо його вчасно не діагностувати, може викликати важкі ускладнення: гостру ниркову й печінкову недостатність, набряк мозку, міокардит, пневмонію, важке ураження очей. Може виникнути парез або параліч. За статистикою, смертність від лептоспірозу досягає 10%.

У хворого, який заразився цією інфекцією, виникають такі симптоми: загальна інтоксикація організму, озноб, сильний головний біль, висока температура, зникає апетит і сон, постійно мучить спрага.

Особливою ознакою лептоспірозу є сильні м’язові болі литкових м’язів, поперекової ділянки і м’язів стегна.. Іноді виникає гіперемія обличчя, верхніх відділів грудної клітки, шиї. У багатьох випадках захворювання вимагає проведення реанімаційних заходів.

Цього року, за словами Наталії Тімко, це перші випадки захворювання на лептоспіроз на Львівщині. Торік також були пацієнти з таким діагнозом.