У Нових Стрілищах перепоховали останки двох воїнів УПА (фото)

У неділю, 21 серпня, в селищі Нові Стрілища на Жидачівщині відбулося перепоховання останків двох воїнів УПА, які віднайшли в околицях селища пошуковці меморіально-пошукового підприємства «Доля» Львівської облради

     1899  

Фото: прес-служба КП ЛОР «Доля»

Фото: прес-служба КП ЛОР «Доля»

Церемонія перепоховання розпочалася заупокійними Богослужіннями у місцевому храмі – церкві Успіння Пресвятої Богородиці. Після Богослужінь велелюдна процесія з хоругвами, державними та повстанськими прапорами, під супроводом почесної варти курсантів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вирушила до кладовища. Останню дорогу двох борців за незалежність України діти посипали пелюстками квітів.

Виступаючи на церемонії перепоховання, секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій про українсько-польські стосунки у воєнний та після воєнний період Другої світової війни, директор КП ЛОР «Доля» Святослав Шеремета у своїй промові наголосив на важливості робіт із пошуку невідомих поховань героїв УПА, які в буремні воєнні й післявоєнні роки боролися за незалежність рідного краю із зайдами-чужинцями. «Все, що сьогодні ми можемо дати цим двом полеглим героям, – це наша щира молитва та велика шана, яких вони так довго чекали», – сказав Святослав Шеремета. Він закликав громадськість і надалі надавати інформацію про можливі невідомі поховання вояків УПА пошуковцям меморіально-пошукового підприємства «Доля».

Перепоховали останки народних месників зі всіма військовими почестями у комплексі Меморіалу воїнам Української Повстанської Армії на старому кладовищі в селищі Нові Стрілища.

У церемонії перепоховання також взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, керівники Жидачівської районної влади та селищної об’єднаної Новострілківської громади, місцеві мешканці.