Львівський медуніверситет – перший серед медичних вищих навчальних закладів України

У рейтингу Webometrics ЛНМУ ім. Данила Галицького посів 1-ше місце серед медичних і 16-те серед усіх вишів України

     1742  

Відповідний рейтинг, до якого увійшли понад 20 тисяч університетів світу (з них 344 ВНЗ України), опубліковано на сайті Ranking Web of Universities.

ЛНМУ ім. Данила Галицького у цьому рейтингу є 16-м серед усіх вищих навчальних закладів України.

Окрім ЛНМУ ім. Данила Галицького, який посів перший місце з-поміж усіх медичних ВНЗ, у першій десятці українських медичних вишів представлені: Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, Тернопільський державний медичний університет, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, Національний фармацевтичний університет, Буковинський державний медичний університет, Івано-Франківський національний медичний університет, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова, Запорізький державний медичний університет і Дніпропетровська медична академія. Утім у загальному рейтингу ВНЗ вони залишилися далеко позаду 16-го місця львівського вишу.

Довідка. Webometrics Ranking of World Universities – один з рейтингів університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення діяльності вузів в інтернеті. Його складають з 2004 року і публікують два рази на рік (в червні-липні і січні). Розробкою рейтингу займається Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC), яка діє при Міністерстві науки і освіти Іспанії.

Найбільшу значимість в рейтингу (сумарно 80%) займають показники цитованості ВНЗ в мережі Інтернет та в базі даних Scopus. Рейтинг також враховує рівень впровадження в університеті політики «відкритого доступу» до результатів наукових досліджень, навчальних матеріалів, нормативної бази тощо.

Авторитетність рейтингу підтверджується використанням його результатів іншими рейтинговими агентствами: QS (рейтинг вишів країн Європи, що розвиваються, та Центральної Азії), SCImago, Центр «Євроосвіта» (рейтинг «Топ–200 Україна»), освітній проект «Osvita.ua» (консолідований рейтинг ВНЗ України) тощо.

Рейтинг не оцінює веб-сайти ВНЗ за популярністю або зручністю використання, натомість за допомогою вебометричних індикаторів вдається опосередковано оцінити усі аспекти діяльності вишу: наукову, навчальну, культуру, соціальну, спортивну тощо.