Весілля за добу: перші три пари одружились у Львові

Замовити таку послугу можна у трьох локаціях міста

     6879  

Фото Галини Ткачук

У Львові, на даху міської Ратуші, три пари першими взяли експрес-шлюб. Серед них пара з Києва, молодята з Дрогобича, а в  третій парі наречений родом з Хмельницького, а наречена – з Трускавця.

Так Львів приєднався до інших чотирьох міст, у яких послугу експрес-одруження запустили раніше: Сєверодонецька, Маріуполя, Одеси та Києва. Загалом таку послугу як пілотний проект запровадять у шести містах. На черзі –  Херсон.

«Я з Луцька, а Сашко – з Ірпеня. Три роки ми їздили між Києвом і Луцьком, а останні три роки живемо в Києві. Разом уже шість років. Ми планували одружитись, але цей пілот прискорив наші плани. Бо раніше треба було за місяць все організовувати. А тут побачили, що є така можливість, і вирішили подати заяву. Ми вчора приїхали до Львова і сьогодні побралися», – ділиться своєю історією наречена з Києва Алла.

Тепер оформити шлюб у Львові реально за добу. Зробити це можна в трьох локаціях міста: в аеропорту, на «Арені Львів» та в Шевченківському гаї. Одружитись можуть усі громадяни України, незалежно від місця проживання, а також іноземці. Вартість шлюбу залежатиме від додаткових послуг. Базова вартість у Шевченківському гаю – дві тисячі гривень, в аеропорту та на «Арені Львів» – 2,5 тис грн. У вихідні та в позаробочий час вартість одруження на «Арені Львів» становитиме 3,5 тис грн. Для учасників АТО ця процедура буде безкоштовною. Такі пари оплачуватимуть лише державне мито – 85 копійок. Зазначимо, у РАЦСах такою послугою скористатися не можна.

«Пара, яка має намір одружитись, у порядку живої черги зв’язується з нашими партнерами, які організовують весілля, обирає зручну дату та час і реєструє там свій шлюб. В Україні вже майже 200 пар скористались цим сервісом. Послугою користується багато учасників АТО та людей, що живуть на тимчасово окупованих територіях. Я переконаний, що після цього пілотного проекту ми внесемо зміни до Сімейного кодексу і з наступного року ця послуга буде доступна у всіх містах», – сказав під час брифінгу у Львові міністр юстиції України Павло Петренко.

Міністр переконаний, послуга матиме попит. Адже торік, за його словами, із 600 тисяч пар понад 150 тисяч одружились швидше ніж за місяць. «Вони були змушені через домовленості та придбання довідок у медичних закладах просити чиновників про таку можливість. Ми прибираємо ці ганебні явища. Кохайтеся, а міністерство юстиції подбає про документи», – додав Павло Петренко.

Фото Галини Ткачук