19 серпня – Всесвітній день гуманітарної допомоги

У Всесвітній день гуманітарної допомоги ми згадуємо про тих, хто, ризикуючи своїм життям, допомагає іншим

     1199  

Цього дня, який проголошений Генеральною Асамблеєю, відзначають річницю вибуху, що прогримів 2003 року в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у Багдаді.

Всесвітній день гуманітарної допомоги заснований Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я та іншими міжнародними організаціями, які привертають увагу до ролі гуманітарних працівників і згадують тих із них, хто загинув або отримав травми під час виконання своїх життєво важливих обов’язків.

Мета проведення Всесвітнього дня гуманітарної допомоги – у приверненні уваги громадськості та поширення знань про гуманітарне співтовариство, про те, що роблять гуманітарні працівники і з якими труднощами вони стикаються, проводиться демонстрація своєї гуманітарної діяльності для неурядових та міжнародних організацій, а також спогад тих, хто загинув або отримав травми під час гуманітарних операцій.

Цього року ООН та її партнерські організації закликають проявити солідарність і підтримати 130 мільйонів осіб, які потребують гуманітарної допомоги. День проходить під гаслом «Єдине людство» і покликаний привернути увагу широкої громадськості до підсумків Всесвітнього саміту з гуманітарних питань, який відбувся в Стамбулі, учасники якого пообіцяли допомогти людям, що переживають кризу, і забезпечити безпечні й ефективні способи надання гуманітарної допомоги.

Сьогодні по всьому світу відбудуться заходи, покликані вшанувати гуманітарних співробітникам. У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку пройде церемонія покладання вінків, а також спеціальний захід високого рівня в Генеральній Асамблеї. У цей день проходить кампанія в соціальних мережах, фотовиставка та показ документальних фільмів. Ці заходи покликані привернути увагу громадськості до стану людей, які потребують гуманітарної допомоги.

У послання Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з нагоди цього дня зазначено: «130 мільйонів людей потребують гуманітарної допомоги, щоб вижити, – число, яке не має аналогів в минулому. Якщо звести цих людей разом, то вони складуть десяту за чисельністю населення державу Землі.

Це число справді величезне, але це лише частина загальної картини. За статистичними даними ховаються конкретні люди, сім’ї та громади, життя яких була зруйнована. Це такі ж люди, як ви і я: діти, жінки і чоловіки, які щодня стикаються з необхідністю приймати болісні рішення. Це батьки, які змушені вибирати, що купити своїм дітям – їжу або ліки; діти, яким доводиться вибирати між школою або роботою для підтримки своїх сімей; сім’ї, які повинні або залишитися вдома, ризикуючи потрапити під бомби, або втікати морем, що також загрожує небезпекою».

«Всесвітній день гуманітарної допомоги – це щорічне нагадування про необхідність дій, покликаних полегшити страждання. Це також одна з можливостей гідно оцінити ту важку роботу, яку виконують співробітники гуманітарних структур і добровольці на передньому краї боротьби з кризами. Я хотів би віддати належне цим відданим своїй справі чоловікам і жінкам, які сміливо йдуть назустріч небезпеці, щоб допомогти тим, хто зазнає значно більшого ризику.

Сьогодні я закликаю кожного взяти участь у проведеній Організацією Об’єднаних Націй кампанії «Світ, який ви б вважали за краще». Крім того, щоб підвищити обізнаність і викликати співчуття, ця кампанія має цілком конкретну мету: мобілізувати кошти для створеного ООН Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації та записати надали підтримку людей з усього світу в ряди тих, кого називають «посланцями людяності». Ми всі повинні вимагати від своїх суспільств та урядів, щоб вони поставили гуманітарні питання на перше місце», – йдеться в посланні.