Цікаві штрихи до портрета героя Ріо

«Львівська газета» розповідає про срібного призера Олімпіади-2016 Олега Верняєва

   Роман Бойко   1616  

Учорашнє «срібло» гімнаста Олега Верняєва підняло олімпійську збірну України на п’ять позицій у загальному медальному заліку – з 25-го на 20-те місце.

Нагадаємо, загалом у нашій скарбничці наразі три нагороди: срібні медалі стрілка з пневматичної гвинтівки Ігоря Куліша і гімнаста Олега Верняєва, а також «бронза» шаблістки Ольги Харлан. Збірна України займає 30-й рядок медального заліку із «золота» і 20-й – за загальною кількістю нагород.

«Срібло» Олега Верняєва не було несподіванкою, адже він є фаворитом турніру. Більше про талановитого гімнаста читайте далі.

Приголомшливі досягнення

Олег Верняєв − один із титулованих, якщо не найбільш титулований атлет у сучасному українському спорті. Йому лише 22 роки, а його досягнення вражають. Олег у 2012 році здобув «срібло» на чемпіонаті Європи в Монпельє. Через рік у Москві виграв «бронзу». 8 липня 2013 року на Універсіаді в Казані Верняєв виграв із командою України срібну медаль, поступившись господарям-росіянам. Наступного дня в багатоборстві розділив «бронзу» з російським спортсменом.

Сезон 2014 року склався для спортсмена дуже вдало. На чемпіонаті Європи Верняєв виборов «золото» у вправах на брусах та дві «бронзи» — в опорному стрибку та команді. А на чемпіонаті світу став чемпіоном у вправах на брусах.

Український гімнаст Олег Верняєв виграв Кубок світу сезону 2014–2015. 21-річний спортсмен тоді виграв усі три етапи кубкової серії у багатоборстві — у листопаді в Штутгарті, в грудні в Глазго, а в березні в американському Арлінгтоні. Олег Верняєв став першим українським спортсменом, якому вдалося вибороти Кубок світу.

У квітні 2015 року Верняєв у багатоборстві на чемпіонаті Європи в французькому місті Монпельє (сума вправ на шести снарядах) став абсолютним чемпіоном Європи. На етапі Кубка світу у болгарській Варні у травні 2016 року здобув три золоті та одну срібну медаль.

Чудовий гімнаст з поганого футболіста

«Перше, що я відзначив, коли Олег Верняєв прийшов до мене в групу, це його непоступливий характер, – розповідає тренер гімнаста Геннадій Сартинський. – А на фізичні дані звернув увагу, коли хлопчаки ганяли м’яч. Я побачив, що хлопець доволі різкий – саме те, що потрібно для гімнастики. Олег тоді погано грав у футбол: його обійдуть, заберуть м’яч. А він знову тут як тут. Тоді я зрозумів, що в гімнастиці він ще себе покаже. Олежик не змусив себе довго чекати. Він набирає елементи, ніби за клацанням пальців. Знаєте, як про нас говорять? «Вони спочатку елемент в комбінацію вставляють, а тільки потім його розучують». Тому ми часто змінюємо комбінації, постійно намагаємося уявити якісь цікаві новинки. Якщо зібрати всю його базу з багатоборства, вийде дуже пристойна сума, найбільша в світі».

Спроби переманювання

Олег Верняєв не приховує, що йому неодноразово пропонували змінити громадянство. Росіяни заманювали зарплатою в п’ять тисяч євро, квартирою, машиною, освітою в будь-якому ВНЗ. Плюс стипендія від Федерації гімнастики Росії – 3,5 тисячі доларів. Обіцяли навіть працевлаштувати батьків. Разом із гімнастом повинен був переїхати його тренер Геннадій Сартинський, якому також обіцяли гідну зарплату і житло.

Заробітки чемпіона

Олег Верняєв – заслужений майстер спорту. У хлопця вища освіта, за що він також отримує надбавку. Він є чемпіоном Європи та світу, тому і ставка у нього вища, ніж в інших – 3-3,5 тисячі гривень.

«У нас Європейські ігри прирівняли до чемпіонату Європи, і за «золото» мені належить трохи більше ніж тисяча доларів (25 тисяч гривень, за «срібло» – 20 тисяч, за «бронзу» – 12,5 тисячі гривень), – бідкався Олег після торішніх Європейських ігор в Баку. – Щоправда, деякі наші спортсмени отримали грошові винагороди від своїх федерацій. Так, разом з нами прилетіли велосипедисти, і двом срібним призерам прямо в аеропорту президент Федерації велоспорту України вручив по 200 тисяч гривень. Борців, знаю, теж заохотили грошовими призами. А нас – квіточками».

Хліб легіонера

Олега Верняєва залюбки прийме чимало країн у свої обійми. Але уродженець Донецька переїздити з України не планує. А ось на клубному рівні він виступає за одну німецьку клубу. «Як легіонер німецького клубу, маю чимало переваг, – каже Олег. – Можу зателефонувати до них і попроситися з місяць потренуватися. Там жодних проблем немає, ні в чому мені не відмовляють. Свого часу травмувався, потрібна була операція на нозі, то оплачував мені її німецький клуб, а не наша федерація. Якось жартома я сказав: «Ось за Німеччину я б виступав», повернувся додому, через тиждень приїхав на наступні змагання, і мені відразу ж сказали: «Ми готові допомогти з громадянством і дамо все необхідне».

Про скромність чемпіона

«Думаю, зірки літають над головою кожного, кому вдалося досягти успіху, – каже наставник Верняєва. – Коли вам постійно співають дифирамби, хіба просто встояти від спокуси вважати, що ти дійсно зробив щось видатне? Щоб такі думки не впускати в голову, ми з Олегом постійно розмовляємо про неприємні наслідки зіркової хвороби. «Зійшов з п’єдесталу і все забув, – говорив я йому. – Перемогу принесла нам наша праця. Тому ходімо працювати. А похвали тільки псують людину». Олег все розуміє і погоджується. Ось чому він такий простий і приємний у спілкуванні».