Сором’язливий снайпер розпочав лік медалям

«Львівська газета» розпитала у тренера збірної про Сергія Куліша, який приніс Україні першу медаль на Олімпіаді-2016

1259

Сергій Куліш, нагадаємо, відзначився у змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки з 10-ти метрів. У цій дисципліні він завоював срібну медаль.

Куліш доволі довго лідирував у загальному заліку, але не втримав лідерство, мало не завершивши виступи ще до розподілу нагород. Однак Сергій зібрався і зумів спочатку обійти індуса Абхінава Біндра, а в боротьбі за «срібло» випередити росіянина Володимира Масленникова.

Однак поборотися за «золото» йому не вдалося. З олімпійським рекордом фіналів переміг італієць Нікколо Капріані (206,1). Результат українця – 204,6.

Ще один українець Олег Царьков у фіналі посів восьме місце, набравши 79,7 бала.

«Дехто розчарований, що не перше місце, бо Куліш довгий час йшов лідером, – розповів «Львівській газеті» Степан Старінський, старший тренер збірної України з кульової стрільби. – Знаєте, могло бути й гріше. Він програв Нікколо Кампріані, який років зо п’ять є фаворитом на усіх змаганнях. Єдине, він стріляє пневматику слабувато, ми не очікували, що Кампріані стане першим».

Нікколо Кампріані − досвідчений і титулований стрілець. Він завоював золоту і срібну медалі чотири роки тому на Олімпіаді в Лондоні. У Сергія Куліша досягнення не такі суттєві: він посідав друге місце на чемпіонаті Європи 2011року, четверте – на чемпіонаті світу 2014-го і цьогоріч − друге місце на одному з етапів Кубка світу. «Ми вірили в те, що Сергій здатен вибороти медаль Ігор, – каже Степан Старінський. – Принаймні в тренувальному процесі він показував хороші результати. Взагалі, Сергій Куліш є спокійним, трохи сором’язливим й доброзичливим хлопцем. У тренувальному процесі він своєрідний. Однак на відповідальних змаганнях він уміє правильно налаштуватися психологічно й фізично. Останні збори ми проводили у Вроцлаві. Я стежив за його поведінкою, емоціями. Якось мені Сергій сказав: «Ви не переживайте, я в дуже хорошій формі. Мені сьогодні одного тренування вистачить, другого не потрібно». Я не заперечував. Радий, що усе так вийшло, й Куліш виборов олімпійське «срібло».

До слова, Сергій Куліш може знову піднятися на п’єдестал пошани. Головне, щоб голова не запаморочилася від «срібного» успіху, кажуть тренери. «Стрільба з пневматичної гвинтівки − це не його коронна дисципліна, він у стандарті кращі результати показує, – пояснює пан Старінський. – Головне, щоб ось цей успіх йому не завадив, не закрутив голову. У нас уже так було з Айвазяном у 2008 році в Пекіні. Він виборов золоту медаль у стрільбі із положення лежачи, а в стандарті, де ми розраховували на хороші результати, Айвазян був уже поза п’єдесталом: відволікло попереднє «золото».

Загалом, українська збірна із кульової стрільби сильна не лише Кулішем, і ще не раз її представники можуть вибороти медалі на Іграх у Ріо. Шанси піднятися на п’єдестал пошани мають Олег Царьков, Олег Омельчук, Роман Бондарук, Павло Коростильов та Олена Костевич. Остання із цього списку на вогневий рубіж вийде сьогодні ввечері за київським часом.