Сором’язливий снайпер розпочав лік медалям

«Львівська газета» розпитала у тренера збірної про Сергія Куліша, який приніс Україні першу медаль на Олімпіаді-2016

     1342  

www.bbc.com

Сергій Куліш, нагадаємо, відзначився у змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки з 10-ти метрів. У цій дисципліні він завоював срібну медаль.

www.ukrinform.ua

www.ukrinform.ua

Куліш доволі довго лідирував у загальному заліку, але не втримав лідерство, мало не завершивши виступи ще до розподілу нагород. Однак Сергій зібрався і зумів спочатку обійти індуса Абхінава Біндра, а в боротьбі за «срібло» випередити росіянина Володимира Масленникова.

Однак поборотися за «золото» йому не вдалося. З олімпійським рекордом фіналів переміг італієць Нікколо Капріані (206,1). Результат українця – 204,6.

Ще один українець Олег Царьков у фіналі посів восьме місце, набравши 79,7 бала.

«Дехто розчарований, що не перше місце, бо Куліш довгий час йшов лідером, – розповів «Львівській газеті» Степан Старінський, старший тренер збірної України з кульової стрільби. – Знаєте, могло бути й гріше. Він програв Нікколо Кампріані, який років зо п’ять є фаворитом на усіх змаганнях. Єдине, він стріляє пневматику слабувато, ми не очікували, що Кампріані стане першим».

Нікколо Кампріані − досвідчений і титулований стрілець. Він завоював золоту і срібну медалі чотири роки тому на Олімпіаді в Лондоні. У Сергія Куліша досягнення не такі суттєві: він посідав друге місце на чемпіонаті Європи 2011року, четверте – на чемпіонаті світу 2014-го і цьогоріч − друге місце на одному з етапів Кубка світу. «Ми вірили в те, що Сергій здатен вибороти медаль Ігор, – каже Степан Старінський. – Принаймні в тренувальному процесі він показував хороші результати. Взагалі, Сергій Куліш є спокійним, трохи сором’язливим й доброзичливим хлопцем. У тренувальному процесі він своєрідний. Однак на відповідальних змаганнях він уміє правильно налаштуватися психологічно й фізично. Останні збори ми проводили у Вроцлаві. Я стежив за його поведінкою, емоціями. Якось мені Сергій сказав: «Ви не переживайте, я в дуже хорошій формі. Мені сьогодні одного тренування вистачить, другого не потрібно». Я не заперечував. Радий, що усе так вийшло, й Куліш виборов олімпійське «срібло».

До слова, Сергій Куліш може знову піднятися на п’єдестал пошани. Головне, щоб голова не запаморочилася від «срібного» успіху, кажуть тренери. «Стрільба з пневматичної гвинтівки − це не його коронна дисципліна, він у стандарті кращі результати показує, – пояснює пан Старінський. – Головне, щоб ось цей успіх йому не завадив, не закрутив голову. У нас уже так було з Айвазяном у 2008 році в Пекіні. Він виборов золоту медаль у стрільбі із положення лежачи, а в стандарті, де ми розраховували на хороші результати, Айвазян був уже поза п’єдесталом: відволікло попереднє «золото».

Загалом, українська збірна із кульової стрільби сильна не лише Кулішем, і ще не раз її представники можуть вибороти медалі на Іграх у Ріо. Шанси піднятися на п’єдестал пошани мають Олег Царьков, Олег Омельчук, Роман Бондарук, Павло Коростильов та Олена Костевич. Остання із цього списку на вогневий рубіж вийде сьогодні ввечері за київським часом.

Роман Бойко