У 30-річного львів’янина вітрянка спровокувала запалення головного мозку

До Львівської обласної інфекційної лікарні потрапила родина зі Львова – двоє дорослих і дитина

     1688  

Останнім часом захворювання на вітрянку на Львівщині фіксують доволі часто не лише в дітей, а й серед дорослих. Діти переносять це захворювання легше, не завжди навіть потребують госпіталізації, а ось дорослі…Вони, як правило, завжди потрапляють на лікарняне ліжко, перебіг хвороби у них проходить значно важче, нерідко виникають серйозні ускладнення.

Зараз у Львівській обласній інфекційній лікарні з діагнозом «вітрянка» перебуває сім’я зі Львова: мати, батько і трирічна дитина. Першою на вітрянку, як розповіла «Львівській газеті» головний епідеміолог Львівщини, лікар-епідеміолог лікарні Наталія Тімко, захворіла жінка. За якийсь час – дитина. Найдовше, понад тиждень, тримався батько, але хвороба «скосила» і його. У матері й дитини перебіг хвороби проходив у межах норми, а ось батькові дісталося добряче. Вітрянка спровокувала в нього запалення головного мозку. У чоловіка, за словами Наталії Тімко, були відсутні рухи у правій половині тіла. Виникли й інші ускладнення. Стан пацієнта був важким, але, на щастя, зараз він уже почав одужувати.

Де мати заразилася вітрянкою? Важко сказати. Вірус бродить серед нас.

Вітрянка (вітряна віспа) – це інфекційне й дуже заразне захворювання. Збудник вітрянки — вірус герпесу третього типу, який називається варицелла-зостер. Хвороба супроводжується інтоксикацією організму й ураженням епітелію слизових оболонок і шкіри у вигляді характерної висипки.

Вітряна віспа може призводити до тяжких ускладнень: енцефаліт (запалення головного мозку),запалення легень , гепатит, абсцеси в печінці, нефрит, сепсис тощо.

«Якщо в сім’ї хтось захворів на вітрянку, то інші члени родини можуть упродовж 72 годин зробити щеплення від цієї недуги, – каже Наталія Тімко. – Після захворювання мами й дитина, і батько могли зробити щеплення і вберегтися від хвороби, але кажуть, що не знали про це».

Єдиний спосіб уберегтися від цього захворювання, каже лікар-епідеміолог – вакцинація. Вакцина у Львові є, але її слід придбати за власні кошти.

Леся Бущак