Чиновники зі Львівщини «продавали» залізничні шпали київським фіктивним підприємствам (фото)

Податкова міліція Львівщини виявила розкрадання державних коштів під час закупівлі залізничних шпал

     928  

Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Львівській області спільно з прокуратурою провели слідчі дії в межах кримінального провадження за ч.3 ст. 191 КК України, за фактами розкрадання державних коштів, яке вчинили службові особи структурного підрозділу ПАТ «Українська залізниця» «Рава-Руський шпалопросочувальний завод» під час закупівлі у 2015-2016 роках дерев’яних шпал. Про це інформують у прес-службі ГУ ДФС у Львівській області.

Для реалізації схеми розкрадання документальне придбання шпал оформляли від суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності в м.Києві та Київській області.

1 серпня під час проведення спільно з прокуратурою 11 обшуків у Львівській області у службових приміщеннях заводу, на інших підприємствах, у приватних приміщеннях причетних до протиправної діяльності було виявлено фінансову документацію, комп’ютерну техніку, системи відеонагляду та чорнові записи.

Крім цього, в ході проведення слідчих дій викрито дві приватні пилорами без дозвільних документів, де фактично здійснювали виготовлення залізничних шпал із залишками понад 15 кубів не облікованої лісопродукції без маркування та 50 непросочених (заготовок) залізничних шпал.

Також проведено 5 обшуків на території Києва та Київської області за адресами реєстрації п’яти фіктивних підприємств, від імені яких, документально оформляли операції з придбання заготовок шпал. У підсумку обшуків встановлено відсутність підприємств за адресами реєстрації та відсутність буд-яких ознак ведення фінансово-господарської діяльності, що свідчить про їх фіктивність.

Кримінальна відповідальність за ч.3 ст. 191 КК України передбачає обмеження волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавлення волів на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років.