З понеділка на українських митницях починає функціонувати «Єдине вікно»

З 1 серпня 2016 року на українських митницях починає функціонувати «Єдине вікно» – електронна система обміну даними, яка передбачає здійснення усіх видів контролю

     1223  

«Таким чином, замість печаток і штампів державних органів на паперових документах проставлятимуть електронні відмітки у спільній базі даних. Це сприятиме спрощенню митних процедур та зменшить можливості для корупції на митниці», – зауважив з цього приводу прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Міністерство фінансів зазначає, що продовжує працювати над реформуванням ДФС, в тому числі митних органів. У рамках цієї політики Мінфін розробив проект закону про інститут уповноважених економічних операторів (УЕО) – аналогічний тому, що функціонує в ЄС. Окрім цього, за ініціативи Мінфіну вже запроваджено автоматичну систему розподілу митних декларацій, а також укладено низку міжурядових угод із міжнародними партнерами про взаємну допомогу у митній справі. Черговим кроком в цьому напрямку є запуск «Єдиного вікна» – автоматизованої системи митних послуг, що формує концептуально новий порядок взаємодії митних органів з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД).

Система «Єдине вікно» вважається передовим сучасним інструментом спрощення та зменшення кількості митних процедур. Система передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митним пунктам в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який проходить через кордон України. Розроблений Мінфіном проект передбачає здійснення всіх видів контролю (митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів контролю) за допомогою електронного обміну даними.

Створення «Єдиного вікна» дозволить значно спростити митні процедури та скоротить час на їх проведення, мінімізує людський фактор при прийнятті рішень митниками та контролюючими органами, що дозволить значно знизити корупційні ризики та можливості для перевищення службових повноважень у відносинами з суб’єктами ЗЕД.