Сьогодні – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

У центрі Львова відкриють фотовисткавку в рамках акції «Живи вільно», приурочену цьому дню

     1778  

Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти з метою примусової праці чи сексуальної експлуатації. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми у своїх країнах і за кордоном.

При цьому страждають і країна походження, і країна транзиту, і країна призначення. Крім того, існує зв’язок між міграційним кризою і становищем біженців із торгівлею людьми. Необхідність боротьби з цим явищем визнали учасники спеціального заходу, присвяченого Дню, яке пройшло в Управлінні ООН з наркотиків і злочинності.

У 2010 році Генеральна Асамблея прийняла Глобальний план дій у боротьбі з торгівлею людьми, закликавши уряди в усьому світі вжити скоординованих і послідовних заходів, аби перемогти це зло. План передбачає інтеграцію боротьби з торгівлею людьми у ширші програми ООН, щоб пришвидшити темпи розвитку і підвищити ступінь безпеки в усьому світі. Одним з найважливіших положень Плану є створення цільового фонду ООН для добровільних внесків на користь жертв торгівлі людьми, особливо жінок і дітей.

У 2013 році Генеральна Асамблея провела зустріч на високому рівні для оцінки перебігу здійснення Глобального плану дій. Держави-члени також прийняв резолюцію A / RES / 68/192, проголосивши 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми і заявивши, що в такий день необхідно «підвищувати обізнаність про стан жертв торгівлі людьми і заохочувати і захищати їх права».

У Посланні з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун зазначив: «Торговці людьми вибирають своїми жертвами найбільш зневірених і вразливих. Щоб покласти край цій нелюдській практиці, ми повинні робити більше для захисту мігрантів та біженців, і особливо молоді, жінок та дітей, від тих, хто наживається на їхньому прагненні до кращого, безпечнішого та більш гідного майбутнього. Ми повинні регулювати міграцію на основі безпечного підходу, що спирається на права людини підходу, створювати належні та легкодоступні канали для в’їзду мігрантів і біженців і, в підсумку, усувати корінні причини конфліктів, крайньої бідності, погіршення стану навколишнього середовища та інших криз, які змушують людей перетинати кордони, моря і пустелі».

Саме до цих питань буде прикута головна увага учасників саміту Організації Об’єднаних Націй у справах біженців і мігрантів, який відбудеться в Нью-Йорку 19 вересня 2016 року.

«Я закликаю всі держави, будь то країни походження, транзиту або призначення, визнати нашу спільну відповідальність. Як перший крок нам потрібно закласти міцну правову основу для дій. Я закликаю всі держави прийняти і здійснювати Конвенцію Організації Об’єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності та її Протокол про боротьбу з торгівлею людьми, а також всі основні міжнародні документи з прав людини», – додав Генсек ООН.

Нагадаємо, сьогодні, 30 липня, з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми у Львові відкриють фотовиставку. Організували мистецький захід у рамках акції «Живи вільно» Міністерство соціальної політики України спільно з громадською організацією А21. Автор світлин фотовиставки – відомий український фотограф, який мешкає в Лос-Анджелесі, Олег Богдан. Автор ідеї та продюсер зйомки – Наталія Шумахер. Обличчями світлин стали відомі співаки та журналісти.