Сьогодні відзначаємо Міжнародний день дружби

Дружба є найважливішим елементом взаєморозуміння, гарних, добросусідських відносин

     976  

Своєю резолюцією 65/275 від 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 30 липня Міжнародним днем дружби, виходячи з того, що дружба між народами, країнами, культурами й окремими особами може надихнути на зусилля із забезпечення миру і дає можливість налагодити мости між товариствами, які шанують культурне різноманіття.

У резолюції також наголошується на важливості залучення молоді, як майбутніх лідерів, до громадської діяльності, спрямованої на шанобливе сприйняття різних культур і повагу різноманіття.

Проголошення Дня також направлено на підтримку цілей і завдань Декларації і Програми дій в області культури миру та Міжнародного десятиріччя культури миру та ненасильства в інтересах дітей планети (2001-2010 роки).

Генеральна Асамблея закликала держави, міжнародні організації та групи громадянського суспільства, відзначаючи Міжнародний день дружби, організовувати заходи та ініціативи, які сприятимуть зусиллям міжнародного співтовариства і будуть спрямовані на заохочення діалогу між цивілізаціями, солідарності, взаєморозуміння і примирення.

«Коли жадібність замінює заклопотаність з приводу стану нашої планети і її жителів, коли фанатики за будь-яку ціну домагаються реалізації своїх ідеологічних цілей і коли люди страждають від порушень прав людини, оскільки вони з тієї чи іншої причині вважаються менш рівними, спадщина людства віддається і наше майбутнє благополуччя ставиться під загрозу. У цей Міжнародний день дружби зобов’яжімося підтримувати і розвивати якомога більше теплих відносин, які збагачують наше власне життя і допоможуть поліпшити майбутнє», –зазначив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Попри те, що це молоде свято в міжнародному календарі, воно має власну неповторну історію. Спершу таку календарну подію, як «День дружби», за даними проекту DilovaMova.com, було запропоновано ще в 1920-х роках. Це зробила Американська Національна Асоціація вітальних листівок, і така пропозиція мала комерційний підтекст. Популяризації цієї ідеї сприяв Джойс Холл, засновник Hallmark Cards (1930). Було запропоновано відзначати цей День 2 серпня. Причиною саме цієї дати послужило бажання кілька розбавити тривалий час між святами у своєму національному календарі. До 1940-х років цікавість до свята помітно зменшилася, проте аналогічні ініціативи отримали підтримку в деяких інших країнах, де їх затвердили навіть на офіційному рівні.

Є «День дружби і єднання слов’ян», що відзначається 25 червня, «Міжнародний день друзів», який відзначається по всьому світу 9 червня, неофіційний «День завоювання друзів», що святкується 24 листопада. Ідею Всесвітнього дня дружби незалежно від раси, культури, кольору шкіри чи віросповідання, вперше запропонував 20 липня 1958 року доктор Артеміо Брачіо під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско, Парагвай. Так було створено міжнародний рух «World Friendship Crusade» і обрано дату – 30 липня.