37 десантників зі Львова візьмуть участь у навчаннях в Литві

У першій декаді серпня в Литві відбуватиметься тактичне навчання «Флеймінг Тандер-2016», де наші збройні сили представлятимуть 37 військовослужбовців ВДВ зі Львова

     712  

– Українською найменування навчання перекладається, як «Полум’яний Грім», – розповів командир бригадної артгрупи полковник Данило Давиденко. – Власне, упродовж двох тижнів наші артилеристи обмінюватимуться практичним досвідом із колегами зі США, ФРН, Бельгії, Латвії, Литви та Португалії. Навчання потужні, адже в них братимуть участь понад 1100 військовослужбовців. І, що головне, навчання – суто артилерійські. Досі ми не брали участі в таких заходах міжнародного масштабу.

За словами офіцера, багатонаціональні артилерійські маневри відбудуться на базі навчального центру армії Литовської Республіки поблизу міста Пабарде. Торік на цьому ж литовському полігоні в рамках аналогічного навчання американці відпрацьовували практичне застосування САУ «Ховітцер».

Сьогодні, 30 липня, зі складу десантно-штурмової бригади за кордон вирушає штатний підрозділ – мінометний взвод та три офіцери штабу для участі у командно-штабній фазі навчання.

– Міжнародний інтерес до українського досвіду застосування артилерії у збройному конфлікті «гібридного» характеру – очевидний, – говорить полковник Д. Давиденко. – Вважаю, що наші солдати та офіцери, зважаючи на їх реальний та унікальний бойовий досвід, будуть одними з ключових персон на цьому навчанні. Адже усі без виключення хлопці брали участь в АТО.

Тема навчання звучить, як «тренування та оцінювання можливостей підрозділів вогневої підтримки (мінометних та артилерійських) для забезпечення ефективного вогню та підтримки маневру підрозділів на місцевості». Полковник Данило Давиденко зазначає, що у діях своїх підлеглих абсолютно упевнений. Тренувальні завдання, які українські мінометники відпрацьовуватимуть разом із військовослужбовцями інших країн, вони виконували у реальних ситуаціях на Донбасі. Це, зокрема, зайняття вогневої позиції, задимлення та освітлення місцевості спеціальними боєприпасами. Окремий аспект – корегування вогню своєї артилерії та артилерії дружніх військ. Вогневі завдання виконуватимуться бойовими пострілами.

Додамо, що навіть у професійне свято – на День ВДВ, мінометники української «крилатої піхоти» тренуватимуться.

До Латвії українські мінометники ВДВ їдуть у повному бойовому спорядженні зі штатною технікою та озброєнням. Зокрема, це міномети 120-го калібру 2С12 «Сані», штатною стрілецькою зброєю, приладами керування вогню та штатними засобами зв’язку тощо. Відзначимо, що мінометники ВДВ вже тривалий час користуються переносними радіостанціями фірм «Моторола» та «Харріс». Отже, вирішувати проблему сумісності із радіозасобами підрозділів інших країн, не потрібно. До слова, і транспорт у артилеристів ВДВ новенький. Це – надпрохідні вантажівки КрАЗ-6322 «Raptor» зі спеціальними кунгами для перевезення і захисту особового складу.

Регіональний медіа-центр Міністерства оборони України (м. Львів),підполковник Володимир Скоростецький