24-й окремій механізованій бригаді виповнилося 98 років

24-та окрема механізована бригада сьогодні відзначила 98-му річницю створення

     54879  

Делегація від Львівської обласної ради взяла участь в урочистих заходах із нагоди відзначення 98-ої річниці створення 24-ої окремої механізованої бригади.

Під час виступу депутат обласної ради Уляна Дорош подякувала усім військовослужбовцям, які виконували свій обов’язок із захисту територіальної цілісності та суверенітету в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, і побажала всім якнайшвидшої перемоги над російським агресором.

Опісля 20 військовослужбовців 24-ої окремої механізованої бригади відзначили грамотами та цінними подарунками Львівської обласної ради за зразкову військову дисципліну, сумлінне виконання службового обов’язку, виявлені вірність, мужність і героїзм під час проведення антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей.

24-та окрема механізована Бердичівська Залізна бригада імені Князя Данила Галицького – механізована бригада у складі оперативного командування «Захід» Збройних сил України. Веде свою історію від 24-ї стрілецької дивізії, яка існувала у складі Збройних сил СРСР із 1918 по 1991 роки, і в складі ЗС України з 1992 по 2003 роки. Місце дислокації – м.Яворів Львівської області.

Після розпаду Радянського Союзу 24-та дивізія увійшла до складу Збройних сил України. 18 лютого 1992 року військовослужбовці дивізії склали присягу на вірність Українському народові.

19 травня 2001 указом Президента України № 268/2001 дивізії було присвоєне почесне найменування «Імені князя Данила Галицького». Повне найменування: «24 механізована Самаро-Ульянівська Бердичівська Залізна ордена Жовтневої Революції тричі орденів Червоного Прапора орденів Суворова і Богдана Хмельницького дивізія імені князя Данила Галицького».

1 вересня 2003 року в рамках оптимізації ЗСУ, рішенням Уряду України дивізію було переформатовано в 24-у Залізну ім. князя Данила Галицького окрему механізовану бригаду (24-а ОМБр) («24-а окрема механізована Самаро-Ульянівська, Бердичівська, ордена Жовтневої Революції, Тричі Червонопрапорна, орденів Суворова і Богдана Хмельницького Залізна бригада iмені князя Данила Галицького») 13-го армійського корпусу (Західне оперативне командування) Сухопутний військ Збройних Сил України.

У 2004 році 24-ту ОМБр визнали найкращою бригадою в Західному оперативному командуванні, а в 2005 році міністр оборони України Анатолій Гриценко назвав бригаду найкращим підрозділом Сухопутних військ Збройних сил України.

Бригада брала участь у миротворчих місіях, у командно-штабних навчаннях «Артерія 2007», «Взаємодія 2010», а також у міжнародних навчаннях «Щит миру» в рамках спільної програми України і НАТО «Партнерство заради миру».

Під час війни на сході України в 2014 році на базі 24-ї ОМБр були утворені кілька «важких» батальйонних тактичних груп.

24-та окрема механізована бригада найдовше перебувала в зоні бойових дій – загалом 2 роки та три місяці, жодного разу не покидаючи бойових позицій.

Спочатку підрозділи бригади прикривали смугу шириною до 150 кілометрів на території Сумської, Чернігівської та Полтавської областей, потім займали блокпости поблизу міста Старобільськ, брали участь у бойових діях поблизу міст Кремінна та Рубіжне, Ямпіль, брали участь у визволенні Слов’янська та Лисичанська, боях поблизу міста Сіверськ. За час проведення АТО Залізна бригада втратила понад сто героїв.