Українцям у Туреччині радять завжди мати при собі документи

     561  

Громадянам України, які планують поїхати до Туреччини або вже перебувають на її території, радять завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

Список рекомендацій публікує у четвер посольство України в Турецькій Республіці.

Там нагадують, що з 21 липня в Туреччині рішенням президента країни введено надзвичайний стан строком на 3 місяці.

Це означає, зокрема, введення окремих обмежень на пересування, проведення мітингів демонстрацій, зібрань.

Влада може проводити вибіркові перевірки документів.

На цей час призупиняються або забороняються різні розважальні заходи.

Влада може бути заборонити в’їзд/виїзд окремих осіб з Туреччини.

У цей час в країні посилюється контроль ЗМІ, окремі з яких можуть заборонені або обмежено доступ до них.

Крім того у разі виникнення відповідних обставин без спеціального дозволу може вилучатись чи конфісковуватись майно.

У зв’язку з цим посольство наголошує на тому, що громадяни України, які найближчим часом планують поїздки до Туреччини або вже перебувають на її території, повинні завжди мати при собі документи, які посвідчують їх особу.

Громадянам України рекомендується виявляти підвищену пильність і обережність, не відвідувати місць проведення мітингів та демонстрацій, без зайвої потреби уникати тривалого перебування в транспортних терміналах (аеропорти, морські порти, залізничні та автобусні вокзали), адміністративних будівлях, неухильно виконувати законні вимоги правоохоронних органів і місцевої влади, стежити за новинами щодо розвитку ситуації в країні та місці перебування.

У разі затримання, потрапляння в ситуацію, яка носить загрозу життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно звертатися до посольства України в Туреччині за номером телефону: +90 533 307 72 32, e-mail: emb_tr@mfa.gov.ua.

Або до Генерального консульства України в Стамбулі за номером телефону: +90 530 612 55 77, e-mail: gc_tr@mfa.gov.ua, або на цілодобову “гарячу лінію” МЗС України: +38 044 238 16 57.