У Польщі затримали українця, якому в США інкримінують створення найбільшого в світі піратського веб-сайту

     624  

Американська влада стверджує, що через цей сайт протягом восьми років незаконно поширювалася музика і фільми загальною вартістю 1,3 млрд доларів.

У Варшаві 20 липня правоохоронці затримали українця Артема Вауліна, якому в США інкримінують створення найбільшого в світі піратського веб-сайту.

Українця вважають власником веб-ресурсу Kickass Torrents (KAT) та звинувачують у відмиванні грошей і порушенні прав копірайту. Американська влада стверджує, що через цей сайт протягом восьми років незаконно поширювалася музика і фільми загальною вартістю 1,3 млрд доларів.

Мін’юст Сполучених Штатів вже заявив, що клопотатиме про його екстрадицію в США. Там також стверджують, що Kickass Torrents діє на 28 мовах і має мережу вартістю понад 54 млн доларів. Водночас сам сайт не поширює нелегальний контент, однак містить лінки, через які користувачі можуть завантажувати файли без авторизації.

Американські юристи заявляють, що такі дії наносять надзвичайну шкоду артистам і компаніям, які спеціалізуються на створенні “креативного контенту”. Один із доменів KAТ, за версією моніторингової компанії Alexa, посідав 70 місце в рейтингу найпопулярніших сайтів у світі.

BBC