У Львівській політехніці вивчатимуть українську мову студенти-іноземці

Днями в Національноому університеті «Львівська політехніка» відкрилася IX Міжнародна літня школа україністики «Крок до України», організована Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою.
     792  

Як повідомляє офіційний сайт університету, цьогоріч студентами школи стали представники восьми країн, зокрема, Польщі, Чехії, Хорватії, Болгарії, Росії та Молдови. Вперше учасниками студій з україністики стали громадяни Туреччини та Грузії.

На урочистому відкритті учасників школи «Крок до України» тепло привітав проректор Львівської політехніки Роман Корж, зазначивши, що університет завжди відкритий для співпраці не лише освітян та науковців, але й для тих, хто хоче пізнати нашу культуру, історію, вивчити українську мову.

Виступаючи перед присутніми, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська наголосила: «Ми переконані, що незабаром українська мова буде популярною в усьому світі. Вона і тепер є мовою міжнародного спілкування, адже нею спілкуються громадяни українського походження в майже 50 країнах світу. Сьогодні ж нашим завданням є популяризація нашої рідної мови в іншомовних середовищах з широким залученням іноземців».

Іноземні учасники школи розповідали про те, чому вони вирішили приїхати в Україну і вивчати її мову. Зворушливим, зокрема, був виступ директора Міжнародного ліцею імені Тараса Шевченка у Стамбулі Мунавари Усенової, котра говорила про приязне ставлення турецького народу до України, зазначила, що вважає своїм обов’язком добре знати українську мову та щораз поліпшувати рівень її оволодіння.

Студенти літньої школи школи «Крок до України» пройшли тестування на рівень знання української мови та розпочали навчання. Попереду їх очікує насичена та цікава програма, в рамках якої вони не лише пройдуть інтенсивний мовний курста отримають відповідні сертифікати, але й презентуватимуть власні проекти. Згодом іноземці матимуть змогу відвідати Закарпаття, навчаться творити знамениті яворівські іграшки, співати колискові та навіть пекти традиційні львівські пряники. Вони також ознайомляться з унікальними пам’ятними місцями старовинного Львова.