На Львівщині створять п’ять центрів для діагностики онкозахворювань у жінок

На Львівщині створять п'ять скринінгових центрів для діагностики захворювань раку молочної залози та раку шийки матки у жінок на ранніх стадіях.
     1067  

Спеціальні центри обладнають у Дрогобичі, Самборі, Червонограді, Стрию та Львові. Такі заходи передбачили у рамках субпроекту “Онкопревенція та впровадження активних протипухлинних технологій у Львівській області”.

Про це під час прес-конференції у середу, 20 липня, повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Богдан Чечотка, інформує прес-служба ЛОДА.

За словами директора департаменту, субпроект реалізовують у рамках проекту Світового банку “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”, який діє в Україні з 2015 року. Загальна його вартість – понад 200 млн дол. На Львівську область розподілили близько 10 мільйонів доларів.

“Більшість коштів скеровуємо на придбання сучасного обладнання для онкологічного та скрінінгових центрів. Ці центри діятимуть на базі медичних установ, які мають найбільший показник відвідування пацієнток, – зазначив Богдан Чечотка. – Йдеться зокрема про пологові, гінекологічні та консультаційні відділення. Підготовку цих відділень ми розпочали ще минулого року. Запрацюють вони цього або наступного року, коли будуть обладнані необхідною технікою. Також у рамках проекту передбачили навчання близько 400 лікарів”.

“Ми прагнемо завдяки цим центрам виявляти захворювання у жінок на ранніх стадіях та запобігати таким захворюванням як рак грудної залози та рак шийки матки, – зазначив заступник головного лікаря з медичної частини Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Орест Тріль. – Для цього матимемо спеціальну базу даних, організовану систему повідомлень та моніторингу. Скрінінгові центри будуть обладнані мамографом та УЗД-апаратом”.

Зазначимо, на Львівщині щорічно рак молочної залози виявляють у 800 жінок. А захворюваність на рак молочної залози з 2000 року зросла майже на 30%.