Африканські равлики – у звичайній українській квартирі

Слимаків, що нагадують черепах, львів’янка Наталія Прус розмножує для очищення енергетики дому та омолодження шкіри

   Валентина Шурин   6950  

Хто подумав би, що ці ніжні, делікатні створіння такі корисні: відчувають ауру людей, а ще допомагають лікувати рани, трофічні виразки, акне, подагру, алергію, відбілюють пігментацію і навіть заспокоюють нервову систему. Ще рік тому пані Наталя і не думала тримати вдома тераріум зі слимачками, якби не її 10-річна донька…

Софія-Діана так мріяла мати африканського равлика, що пані Наталя зацікавилася спеціальною літературою. Перелопатила безліч книг. І коли прочитала, що такі різновиди, як ахатини та архатини, за кордоном успішно застосовують у косметології, сумніву щодо їх придбання не було. Адже пані Прус – косметолог. Тепер у домашній «колекції» − «багатодітні» равликові родини.

Щоб я переконалася, наскільки ніжною та гладкою шкіра стає після равликотерапії, на оголену спину подруги жінка кладе кілька ахатинів (з темними тільцями). Ось вони поволі виповзають зі своїх хатинок і плавно розтягуються, залишаючи на шкірі слизькі доріжки. Подруга зізнається: їй трішки лоскотно і відчутно легку вібрацію тілець молюсків. Через десять хвилин (саме стільки тривала процедура) спина покрилася густою липкою рідиною.

«Вона багата на вітаміни А, С, Е, а також колагени, які застосовують у косметичних засобах (кремах, гелях) з ліфтинговим ефектом − для омолодження шкіри, − розповідає львів’янка, втираючи равликовий слиз у шкіру. – Перед процедурами шкіру потрібно зволожити водою, не користуватися ані кремами, ані парфумами. Щоб досягнути бажаного ефекту, необхідно щонайменше 14 (при хворобах – 21) сеансів. Місяців на два дати організмові відпочити й продовжити лікування. Під час перерви за необхідності равликів можна класти на шкіру лише раз на тиждень. Наприклад, трофічна виразка, яка на нозі моєї матері ятрилася, через кілька місяців перестала кровоточити. У Європі такі процедури дуже дорогі. В Україні равликотерапія «приживається» поволі. Львів’яни чого тільки не тримають удома (гадюк, пітонів, павуків). От гігантських африканських равликів – одна-дві сім’ї. Тож ледь знайшла своєму улюбленцеві пару. Для багатьох це ноу-хау».

равлики з донькою

Пані Наталія обережно забирає слимачків зі шкіри, з обох боків підважуючи пучками пальців (якщо зробити це різко, тільця можуть відірватися від панцира, і слимак загине). Тепер на обличчя подруги кладе білих архатинів. Після процедури улюбленців купає під проточною водою (не повірите!) аж плюс… 42 градуси. Залюбки повзають вони і в мисочці, дно якої ледь покрите теплою водою. Після цього так само обережно кладе їх в тераріум, а там − повно овочевої смакоти, яку жінка вирощує на городі: листя салату, тонко нарізана сира морквина, варений буряк, перемелена вівсянка. Годує також динею, огірочками, кабачками.

«Равлики теплолюбиві, − зазначає пані Прус. – Стежу, щоб температура в кімнаті була не нижчою ніж плюс 21 градус. При 11-12 градусів тепла можуть загинути. Цікаво, що довжина панцира ахатина може сягати 15 сантиметрів (архатина навіть до 20-ти), ще й тіло розтягується на таку ж або й більшу довжину. Тож дорослі особини схожі на… маленьких черепах. Лікуватися ними складно: міцно триматися на шкірі не будуть.

Як з’ясувалося, надто захоплюватися равликотерапією не варто, бо шкіра витончиться настільки, що ефект може бути… зворотний. Що забагато – то нездорово. Ще пані Прус застерігає: від лікування слимаками, яких бачимо на кущах або траві, ефекту не буде, а то й навпаки − вони можуть виділяти кислоту, яка утворить на шкірі опіки або з’явиться алергія.

Що мене ще здивувало? У равликів немає статі. За чотири тижні після спарювання яйця відкладають обидві особини (архатини за одну кладку – 100, ахатини – 360 яєць). Тож тримати бажано пару. Якось господарі не могли дорахуватися равлика: виповз із тераріуму. Скільки не шукали, не знайшли. А через три дні, на їхнє здивування, повернувся сам. Пані Наталя пояснює: самотності вони не витримують.

«Мої улюбленці відчувають енергетику дому і людей, а також очищають її, − стверджує жінка. − В приміщенні з негативною енергетикою і від їжі навіть можуть відмовитися. Одного разу робила знайомій омолоджувальну процедуру. Коли поклала на обличчя кілька архатинів, колежанка аж затремтіла від страху та огиди. А коли заспокоїлась, лише тоді равлики почали виповзати з хатинок»…