Відтепер львів’яни зможуть напряму ініціювати громадські слухання

     1881  

Для цього потрібно зібрати 75 підписів та подати у міську раду спеціальне повідомлення

Львівська міська рада ухвалила тимчасовий порядок проведення громадських слухань у місті. Документ, зокрема, дає можливість мешканцям самостійно ініціювати громадські слухання, визначає перелік питань, для яких проведення громадських слухань є обов’язковим, та процедуру розгляду отриманих на слуханнях пропозицій.

«Зараз у Львові розробляють новий статут міста, який, зокрема, регулюватиме і процедуру проведення громадських слухань, − пояснює «Львівській газеті» Орест Файфурка, начальник відділу громадського партнерства ЛМР. − Попередній статут 2002 року вже дещо застарілий щодо процедури проведення громадських слухань. Цей тимчасовий порядок дозволить відпрацювати процедуру, яка увійде уже в новий статут».

У положенні детально прописано процедуру: від ініціювання громадських слухань і до можливості оскарження їхніх результатів. За словами Ореста Файфурки, основна зміна – запровадження простої процедури, за якою тепер львів’яни зможуть ініціювати проведення громадських слухань.

«Положення розширило коло ініціаторів громадських слухань. Тепер це право також дістали жителі міста, якщо їх є 75 осіб, 1/10 депутатського складу ЛМР, а також громадські організації. Щоб ініціювати обговорення, потрібно заповнити спеціальну форму, зібрати підписи у спеціальний підписний лист та подати їх у Центр обслуговування мешканців. Секретаріат ради розгляне звернення і в п’ятиденний термін запланує проведення такого слухання», − зазначає пан Файфурка. Громадське слухання повинно бути проведене не раніше ніж через 10 і не пізніше як 25 календарних днів від дати оприлюднення оголошення. При цьому перелік тем, щодо яких можна ініціювати слухання, теж визначається тимчасовим положенням.
Ще одна новела положення – обов’язкові громадські слухання, якщо йдеться про будівництво та реконструкцію у зоні історичного ареалу міста, ухвалення програм соціально-економічного та культурного розвитку міста; затвердження генерального плану міста, планів зонування та детальних планів території;  затвердження переліку об’єктів, видатки на які будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету.

Відповідно до положення, громадське слухання з питань локального значення проводитимуть поблизу об’єкта громадського слухання.

Положення регламентуватиме процедуру проведення громадських слухань у м. Львові до моменту затвердження Львівською міською радою Статуту територіальної громади м. Львова у новій редакції.

Ознайомитися із тимчасовим положенням та отримати бланк повідомлення про ініціювання проведення громадського слухання можна тут