«Місто професій» у Львові

16 липня 2016 року, об 11.00, у парку імені Івана Франка відбувся фестиваль для дітей «Місто професій». Фестиваль відбувається уже втретє і має профорієнтаційну мету: щоб діти ознайомилися з різноманіттям професій, мали більше можливостей для вибору своєї у майбутньому.

   Світлана Ковальська   3606  

«Я впевнена, що, коли людина займається своєю улюбленою справою і робить те, що їй до душі, ми, як результат, отримуємо якісний інтелектуальний або виробничий продукт. Упевнена, якщо ми будемо йти саме цим шляхом, то через 10-15 років отримаємо таку собі «націю свідомого вибору», де кожен займатиметься улюбленою справою», – зазначає організатор фестивалю Тетяна Люлька.

Об 11.00 «Місто професій» вже активно працювало: на вході всіх відвідувачів зустрічали великі білі ведмеді − охоронці й веселуни. Кожен охочий міг сфотографуватися з ними. Далі гостей свята реєстрували: вони отримували карти представлених професій та паспорт, де було зазначено ім’я та прізвище власника.

1

www.facebook.com

Саме туди записували професії, у яких себе спробував учасник. Кожен старанний «працівник» після невеликого випробувального завдання обов’язково отримував «заробітну платню» у вигляді спеціальної валюти – гривників. За чесно зароблені гроші кожна дитина могла купити собі щось у крамниці солодощів та подарунків, що розміщувалася також на території містечка.

2

www.facebook.com

Лісоруб, рятувальник, банкір, продавець-консультант, археолог, ІТ-шник, лікар, будівельник, бібліотекар, танцюрист, аніматор, письменник, ветеринар, художник, перукар, автомеханік, архітектор, кінолог, юрист та ще багато інших – цікаві були всі професії. Діти  радо пробували себе і в ролі  продавця, і пожежника.

А завдяки серйозному підходу юних будівельників на очах відвідувачів у парку імені Івана Франка виростав справжній будинок із цегли й цементу.

3

www.facebook.com

Зачаровував майстер-клас від працівників поліграфії з тиснення. Після зробленої роботи кожен міг забрати зі собою паперовий пакет із самостійно відтисненим логотипом поліграфії.

Дійство на фестивалі «Місто професій» справді зачаровувало, адже все було організовано на вищому рівні – професійна уніформа для дітей, оформлення стендів, іграшкові атрибути професій та цікаві конкурси. Повз пробігали «поліцейські», «фармацевти», «лікарі»… Було весело. Тому організатори не схибили, оголосивши конкурс на найкраще селфі, щоб перевтілення і смішні епізоди з ознайомлення дітей з професіями залишилися не тільки в пам’яті їхніх батьків. Світлини можна буде надсилати до 18 числа на офіційну сторінку заходу у «Фейсбуці».

Не лише діти могли ознайомитися зі світом професій: самі батьки зацікавлено відвідували стенди й пропонували своїм чадам «спробувати себе». З потрійною силою  до роботи ставали маленькі лікарі, юристи, тут чатували над «древніми розкопками» юні археологи й трудилися біля  шин та домкратів автомеханіки. Діти були будь-якого віку: від 1-2 років до 16. Малеча зачаровано дивилася на всі дійства, гралася з тваринками, роздивлялась і «бібікала» в машинах то поліцейського, то пожежника. А старші вже входили в конструктивний діалог.

Як розповів старшокласник Сашко (16 років), який довго розмовляв з кінологом, він насправді вже давно обрав майбутньою професію. Він буде ІТ-шником, та дуже любить собак і просто не зміг пройти повз породисту німецьку вівчарку. А хто краще знає псів, ніж кінолог? У нього вивідував таємниці дресирування тварин та особливості порід. Ще додає про фестиваль, що це дуже корисний та інформативний захід. Його менший брат Андрій (4 роки) тепер хоче бути лісорубом.

4

www.facebook.com

«Я вже вдруге приходжу з дітьми на фестиваль «Місто професій». Дуже задоволена, хоча діти сприймають цей захід більше як гру. Та син уже обрав майбутню професію – поліцейський», − розповідає Оксана Іванчук, мама трирічної Олі та дев’ятирічного Дмитра.

Цього року на фестивалі представили майже вдвічі більше професій, ніж торік – аж 106. А самих винуватців свята відвідало захід більше ніж 7000.