Спробу перевороту у Туреччині придушено. Ердоган повернувся

     628  

Президент Туреччини в аеропорту Стамбула виступив перед своїми прибічниками

Під час виступу перед прибічниками, Ердоган заявив, що в Туреччині немає влади вище, ніж влада народу. За його словами, учасники заколоту отримають гідну відповідь – незалежно від того, які відомства вони представляють.

Раніше, агенції Reuters та AFP з посиланням на посадовців повідомили про те, що літак президента Ердогана сів у Стамбулі. Окрім того, сайт FlightRadar підтверджував, що в аеропорту приземлився літак, що належить турецькому уряду.

Ердоган раніше заявив, що не вірить в успіх військового заколоту, учасники якого заявили про захоплення влади в країні. Він закликав своїх прибічників вийти на вулиці.

Після цього лояльні до президента мешканці країни дійсно вийшли на вулиці і почали роззброювати військових. Турецькі ЗМІ повідомлять, що більшість організаторів заколоту уже затримано.

Як повідомлялося раніше, частина турецьких військових вчинила спробу державного перевороту.. Військові оголосили про захоплення влади в країні ввечері 15 липня. Вони запровадили на території всієї країни військовий стан та комендантську годину. На вулиці найбільших міст вийшли військовослужбовці з автоматами.

Протистояння переросло у вуличні бої.Прибічники Ердогана вийшли на акції протесту, які заколотники намагалися придушити силою.

Президент країни Реджеп Таїп Ердоган був вимушений втікти з країни, втім щойно стало відомо про поразку заколотників, повернувся до Туреччини.

Генеральна прокуратура району Гелбаши в Туреччині почала розслідування у зв’язку зі спробою військового перевороту в країні, влаштованою прихильниками терористичної організації “Паралельна держава”. Про це повідомляє Анадолу.

Повідомляється, що тільки в районі Гелбаши загинули 42 людини, ситуація в регіоні взята під контроль.

В ході подій, що відбулися в Департаменті спеціальних операцій Управління поліції, Департаменті авіації Управління поліції, Поліцейської академії і TÜRKSAT загинули понад сорок осіб.

Правоохоронні органи Туреччини затримали 754 члена терористичного угрупування, яке намагалося вчинити військовий переворот в країні.

Згідно з даними МВС Туреччини, всі затримані – військовослужбовці ЗС країни, які діяли за вказівкою організації “Паралельна держава”, яка прагне до насильницької зміни влади в Туреччині.

Затриманих позбавили звань.

BBC