Українець віз серед сантехніки планшети й ноутбуки на 80 тис. грн. (ФОТО)

Незадекларовані товари вилучено

     759  

Фото: ГУ ДФС у Львівській області

Сьогодні, 15 липня, в зону митного контролю пункту пропуску «Шегині» смугою руху «червоний коридор» із РП заїхав легковий транспортний засіб під керуванням громадянина України. Під час письмового декларування водій заявив про наявність у нього «труб для опалення різних діаметрів, водопровідних труб різних діаметрів, муфт» тощо.

Під час огляду транспортного засобу в митників виникла підозра щодо наявності у ньому товарів, які переміщують із приховуванням від митного контролю.

Автомобіль вивели із загального потоку та скерували в бокс поглибленого огляду транспортних засобів. Під час огляду в салоні автомобіля, крім задекларованого, митники знайшли товар, який не був усно заявлений і не задекларований за встановленою формою та який, відповідно до Митного кодексу України, підлягає обов’язковому декларуванню: 8 планшетів і 4 ноутбуки.

Фото: ГУ ДФС у Львівській області

Фото: ГУ ДФС у Львівській області

У своїх поясненнях громадянин вказав, що виявлений товар належить йому, але він не знав, що такий товар обов’язково треба декларувати.

Фото: ГУ ДФС у Львівській області

Фото: ГУ ДФС у Львівській області

Отже, громадянин не заявив за встановленою формою точних і достовірних відомостей про наявні в нього товари, які підлягають обов’язковому декларуванню в разі їх переміщення через митний кордон України. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених статтею 472 Митного кодексу України. Незадекларовані товари вилучено. Справу скерують до суду, який і визначить покарання.