Як отримати максимум задоволення за час короткої відпустки

Поради досвідченого психолога допоможуть правильно організувати відпочинок

     1906  

Фото: korysniporady.com.ua

Зараз сезон відпусток у розпалі. Далеко не всім вдається відпочивати 24 дні, як це мало б бути. Нерідко у нас є вільними лише тиждень-два. Як за такий короткий час відпочити, звільнитися від всього того негативу, що доставав нас цілий рік, набратися сил, щоб потім знову взятися за роботу. Сподіваємося, що поради голови Асоціації практикуючих психологів Львівщини Ігоря Корнієнка допоможуть правильно організувати відпустку.

«Коли людина задумується про те, що вже час відпочити, варто розслабитися, заплющити очі й уявити собі свій відпочинок, − каже Ігор Олексійович. − У кожного будуть різні картинки. Хтось бачить себе біля сільської хати, з книжкою за столиком під вишнею, інші – на березі моря, в горах, з вудочкою на озері тощо. Ось куди веде людину душа, таку й відпустку слід собі організувати».

Головне правило − під час відпустки обов’язково слід кудись поїхати. Так би мовити, поміняти декорації, картинку перед очима. Бо від відпочинку вдома на дивані біля телевізора ви ще більше втомитеся.

Вирушаючи на відпочинок, мусите бути мужніми і зробити те, що для багатьох здається неможливим − відірватися від соціальних мереж, інтернету, мобільних телефонів. Дуже важливо хоч на короткий час відключитися від щоденних справ.

Не слід їхати відпочивати з колегами, друзями, з якими бачитеся часто. Бо ті ж обличчя, обговорення тих же тем, проблем, що й під час роботи, повсякденного життя, не дозволять розслабитися, забутися.

Під час відпустки варто робити лише те, що хочеться, бо весь рік ми здебільшого робимо те, що треба. Тобто, спати стільки, скільки хочеться (будильник викинути геть), вставати тоді, коли цього хоче організм тощо. І головне − нікуди не спішіть. Життя нині таке, що ми постійно кудись спішимо. А відпустка дається для того, щоб був перепочинок у цій нескінченній гонці.

Якщо їдете на відпочинок в іншу країну, то не варто прагнути побувати геть на всіх екскурсіях. Їх треба дозувати, бо від перенасичення інформацією, новими враженнями людина може також втомитися.

Ще одне. Не всім підходить відпочинок в інших країнах, скажімо, в Туреччині, Греції чи Єгипті. Здебільшого, є тури на 8-10 днів. Але ж усім відомо, що в інших кліматичних умовах є період адаптації, який триває до п’яти, інколи й семи днів. Людина тільки звикла до нової їжі, іншого клімату, а треба вже збиратися назад. Короткий відпочинок не дозволить розслабитися. Їхати туди слід як мінімум два тижні, а ще краще на три. Особливо це слід враховувати людям, які мають ті чи інші хронічні захворювання. Якщо у вас коротка відпустка, то її краще провести у наших широтах.

Під час відпусток обов’язково привозьте додому маленький сувенір, згадку про ті місця, де вам було добре: магнітик на холодильник, горнятко, інші дрібнички. Вони будуть тим психологічним ресурсом, який підтримуватиме вас упродовж усього року, до наступної відпустки.

«Організація відпустки залежить від того, чого людина прагне, − зазначає психолог. − Не треба боятися залишитися одному й побути на самоті. Нерідко буває, що людина, залишившись на одинці, ухвалює важливі рішення. Вони були десь на рівні підсвідомості, а тепер кристалізуються, виходять у свідомі».

Ще один нюанс, який варто взяти до уваги під час відпочинку. На час відпустки бажано відмовитися від своїх сімейних обов’язків. Тобто, не варити їсти, не прибирати, не їхати відпочивати з внуками тощо. Бо ніхто з нас не залізний. Ті 10-12 днів людина повинна використати для того, щоб відпочити і фізично, і психологічно, щоб згодом з новими силами повернулася назад.

І дуже важливо навчитися радіти звичайним речам: сходу сонця, теплу, квітам, пейзажу за вікном тощо. Вміння тішитися життям допомагає повноцінно відпочити у будь-яку пору року, а не лише влітку.

Планувати відпустку слід так, щоб обов’язково залишити два-три дні перед виходом на роботу, щоб не вийшло так, що з літака чи поїзда відразу в офіс. Такі різкі зміни погано впливають і на психологічний стан людини, та й працівник з вас ніякий. Отих два-три дні потрібні, щоб людина могла поволі, поступово налаштуватися на роботу.

Леся Бущак