На Херсонщині з рабства звільнили 18 людей

     892  

Працівники поліції звільнили 18 заробітчан, які упродовж місяця примусово та безкоштовно працювали на полях Новотроїцького району

Про це повідомляє ГУ НП у Херсонській області.

Під час проведення обшуку на території проживання підозрюваних правоохоронці виявили невеликий будинок, який був зачинений на замок. Коли двері відчинили, то всередині працівники поліції побачили 18 чоловіків та жінок, яких незаконно утримували з метою роботи на полях. Заробітчани виявилися жителями як Херсонської, так і сусідніх областей.

Потерпілі влаштовувалися на польові роботи через посередників, які пропонували людям оплачувану роботу на сільгоспугіддях (100 грн у день). Вони запевняли, що у робітників будуть нормальні умови праці і проживання, триразове безкоштовне харчування. Потерпілі погоджувалися і їх везли на вказану земельну ділянку. Лише на місці люди дізнавалися, що їм не будуть платити гроші, а працюватимуть вони безкоштовно та без вихідних.

Бранців примушували працювати погрозами та побоями. Умови проживання були тяжкими, а умови праці – ще гіршими. Щодня на полях у неймовірну спеку люди працювали по 17 годин: з 04:00 ранку до 21:00. Бранці були виснажені, на сніданок у них був чай, а на вечерю лише макарони. Після закінчення “трудового дня” працівників замикали у будинку і не випускали до наступного дня. За робітниками був встановлений постійний нагляд, їм не дозволялося виходити за територію ферми або поля. Порушників дисципліни карали.

Як повідомив керівник Новотроїцького відділення поліції Микола Марченко, наразі усі бранці звільнені. Дехто з них повернувся додому, іншим надали тимчасовий прихисток.