Через загострення в зоні АТО Турчинов поїхав на передову

     675  

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявляє про створення бойовиками мобільних мінометних груп, які обстрілюють цивільні і військові об’єкти по шляху проходження спостерігачів ОБСЄ.

У зв’язку із загостренням ситуації в зоні проведення АТО він провів нараду з військовим керівництвом АТО і перевірив боєготовність наших військових підрозділів в районі Маріуполя, повідомляє прес-служба РНБО в середу.

За словами Турчинова, російські окупаційні війська в складі 1-го і 2-го армійських корпусів значно збільшили кількість обстрілів.

“Противник щоденно використовує для ведення обстрілів заборонену Мінськими угодами 152 мм і 122 мм артилерію, 120 мм міномети та РСЗО”, – сказав секретар РНБО, додавши, що крім того значно зросла активність застосування професійно підготовлених диверсійно-розвідувальних груп та снайперів.

Турчинов наголосив, що останнім часом зафіксовано створення противником спеціалізованих мобільних мінометних груп, “які спеціалізуються на ураженні військових і цивільних об’єктів та ведуть вогонь з урахуванням маршрутів пересування спостережних груп ОБСЄ”.

“Всі ці провокативні дії призводять до зростання втрат серед особового складу сил АТО, а також до втрат серед цивільного населення та, за задумом кремлівського керівництва, мають на меті повністю зірвати досягнуті у Мінську домовленості”, – зазначив секретар РНБО.

За його словами, окупаційні війська інтенсивно забезпечуються зброєю, боєприпасами та паливом, створюються оперативні резерви.

“Все це є підтвердженням підготовки російським Генштабом наступальних операцій”, – додав він, підкресливши, що Збройні Сили України готові дати адекватну відповідь на будь-які провокації агресора.