Упродовж 6 днів усі охочі зможуть постояти на місці Леніна в Києві

На місці пам’ятника Леніну у столиці сьогодні відкриють тимчасову інсталяцію «Населяючи тіні»

 |    1053  

Сьогодні, 9 липня, о 17:00 у рамках проекту Суспільна угода фонду ІЗОЛЯЦІЯ мексиканська мисткиня Синтія Ґутьєррес відкриє тимчасову інсталяцію «Населяючи тіні» (Inhabiting Shadows) на місці поваленого пам’ятника Леніну в Києві. Про це йдеться на сторінці події у Facebook. На відкритті буде присутня авторка інсталяції, а також Катерина Філюк, кураторка проекту Суспільна угода, та Олександр Виноградов, менеджер зі зв’язків із громадськістю фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

Інсталяція, яка діятиме до 14 липня, дасть змогу кожному піднятися сходами та зайняти на кілька хвилин порожній простір п’єдесталу.

«Щоб розмірковувати про минуле, потрібно «оселитися» в його тінях, самим стати новими рухливими статуями і таким чином відкрити новий горизонт».

Отже, тимчасовий пам’ятник, вбудований у залишки старого монументу, апелює не стільки до зведеної конструкції, скільки до людей, які його створюють своїми рухами, своєю присутністю, ідеями. «Населяючи тіні» – це свого роду пам’ятник в процесі будівництва, де кожен є частиною ідентичності, яка змінюється з плином часу і з людьми», – кажуть організатори.

Як зазначили в КМДА, проект Синтії Гутьєррес обрало міжнародне журі в підсумку відкритого конкурсу серед 21 заявки від художників і мистецьких колективів із різних країн світу,

Суспільна угода фонду «Ізоляція» стартувала в Києві 30 червня і триватиме до 24 серпня. В її рамках буде представлено роботи ще одинадцяти митців із десяти країн світу. Також заплановано проведення перформансів, воркшопів, лекцій і публічних дискусій із залученням громади, активістів, представників місцевого врядування щодо тимчасової інсталяції та ролі пам’ятних об’єктів. Докладну програму шукайте на офіційному сайті «Ізоляції» izolyatsia.org або на сторінці фонду в Фейсбук: https://www.facebook.com/izolyatsia.

Цей проект – спроба створення дискусійного простору між мистецькою спільнотою, суспільством та владою для обговорення статусу та функціонування пам’ятних об’єктів у міському середовищі на прикладі памʼятника Леніну в Києві. Саме повалення цієї композиції у грудні 2013 року спричинило «ленінопад» у всій країні та стало символом процесу декомунізації, з приводу якого в українському суспільстві й надалі точиться полеміка.

Довідка. «Ізоляція» – це неприбуткова недержавна платформа сучасної культури, що була заснована в Донецьку в 2010 році та переїхала до Києва в червні 2014 року після військового захоплення його території. Наразі фонд продовжує реалізовувати культурні проекти, підтримувати соціально активних митців і агентів змін у Києві, Україні та світі, а також виступає ресурсом для міжнародних кураторів, дослідників, митців та інших культурних діячів.