У Сприні проведуть реконструкцію останнього бою УПА з енкаведистами

Завтра на Самбірщині відзначать 72-гу річницю створення УГВР

     1047  

У неділю, 10 липня, у Самборі відзначатимуть 72-гу річницю створення Української Головної Визвольної Ради. ПРО це інформує прес-служба ЛОДА.

О 9:30 відбудеться покладання квітів до пам’ятника Степану Бандері, вшанування пам’яті майора УПА Степана Стебельського та розвідниці УПА Анни Черешньовської на площі Степана Бандери у Самборі.

О 13:00 у селі Сприня на території СТОК Прикарпаття імені Кирила Осьмака відбудеться урочиста хода та покладання квітів до пам’ятника засновникам Української Головної Визвольної Ради. Опісля отці християнських конфесій здійснять чин панахиди за борцями за волю України.

Також у рамках заходів заплановано проведення Пластової присяги, урочистого віча та святкового концерту.

Як повідомляють на сайті Самбірської РДА, під час відзначення у с. Сприня Самбірського району Львівської області 72-річниці утворення Української головної визвольної ради (УГВР) учасники святкування цієї важливої історичної дати побачать реконструкцію останнього бою повстанців з енкаведистами.

Інсценізацію бою вояків УПА з червоним агресором покаже народний драматичний колектив «Оберіг» Народного дому с. Оброшино Пустомитівського району.

За словами голови Самбірської районної ради Віталія Кімака, в програмі святкових заходів із відзначення чергової річниці створення єдиного політичного органу керівництва боротьби за незалежність України в умовах більшовицької окупації, яким була УГВР, є й низка інших цікавих заходів. Це, зокрема це нагородження переможців третіх молодіжних військово-патріотичних змагань «Ігри нескорених», які у Сприні на території спортивно-оздоровчого туристичного комплексу «Прикарпаття» імені Кирила Осьмака розпочалися 6 липня. У них уперше, крім команд Самбірського, Старосамбірського, Мостиського, Городоцького та Пустомитівського районів взяли участь представники Сходу – учні різних шкіл Сватового Луганської та Слов’янська Донецької областей.

Право нагородити переможців «Ігор нескорених» серед інших доручено Юрію Шухевичу – народному депутату України, батько якого Роман Шухевич у липні 1944 року на цих теренах Прикарпаття засновував УГВР та увічнений у пам’ятнику, а також Наталії Осьмак – доньці легендарного президента УГВР Кирила Осьмака.