СБУ викрила механізм «накрутки» голосів при поданні петицій президенту

Служба безпеки України викрила механізм штучного накручення голосів при поданні петицій президенту України

     824  

Механізм створено російськими спецслужбами для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні, – стверджують у Службі безпеки України.

Увагу оперативників спецслужби привернула петиція щодо запровадження на території Харківщини «особливого регіону розвитку «Слобожанщина», яку подав один із членів колишньої Компартії України.

Як з’ясували співробітники СБУ спільно з працівниками ІТ-відділу Адміністрації президента, «накрутка» голосів відбувалася з ІР-адрес, розташованих у Тирасполі (20%), Луганську (10%), Москві (6%), Краснодоні (3%) тощо.

На 10 травня за цю петицію було віддано близько 45 тисяч голосів, з яких 20 тисяч одразу видалили як такі, що повністю належать до т.зв. «ботів».

Із 25 000 підписів, що залишилися, лише 30 відсотків – реальні користувачі мережі Інтернет, інші 70% викликають обґрунтовану підозру на предмет автентичності та мають ознаки «ботів».

У рамках кримінального провадження оперативники спецслужби також виявили факти надання послуг «голосування» з боку SMM- та SEO-компаній, які використовують власний ресурс фейкових акаунтів у соціальних мережах та поштових скриньок. За попередніми даними, вартість їхніх послуг становить 7-10 гривень за голос.

Слідчі дії тривають.