На водоймі у Львові замешкав птах, що охороняється Бернською конвенцією (фото)

На Левандівському озері живе водяна курочка (Gallinula chloropus)

     4486  

Фото: gazeta.lviv.ua

На Левандівському озері у Львові (вулиця Повітряна) оселилася водяна курочка, яка перебуває під захистом Бернської конвенції з охорони флори і фауни. Про це повідомляють місцеві мешканці.

Курочка оселилася тут ще навесні, нині вона має потомство, яке мешкає у заростях озера. Пташенята дуже обережні, тож побачити їх доволі складно. Втім доросла курочка освоїлася на водоймі й час від часу збирає з води шматки хліба, печива та іншого корму, який кидають відвідувачі озера птахам. Окрім водяної курочки, на озері також мешкають дикі качки та два лебеді.

Фото: Олена Будько

Довідка. Водяна курочка – це невелика птаха розміром з голуба, має однотонне бурувато-чорне забарвлення, червоний дзьоб із жовтим кінчиком. Дзьоб відносно короткий, трикутної форми. На лобі курочка має пляму яскраво-червоної шкіри, яка виглядає наче продовження дзьоба На боці – вузька біла смужка, ноги – жовто-зеленкуваті. Плаваючи, нахиляє голівку в такт рухам і посмикує коротеньким хвостиком. Довжина тіла – 32-35 см, розмах крил – 50-55 см, вага – 150-490 г, тривалість життя – 11 років.

Життя водяної курочки тісно пов’язане з водним середовищем. Заповнені водою канави, болота, річки з повільною течією та іригаційні канали з густо зарослими берегами – улюблене житло цього птаха. Популяції, що населяють місця з м’яким і теплим кліматом, зазвичай живуть осіло, а птахи, що гніздяться в північних частинах ареалу, де водойми взимку покриваються кригою, відлітають зимувати на південь. Водяна курочка трапляється майже на всіх континентах планети, за винятком Австралії, Антарктиди і Арктики. Гніздиться по всій території України, крім Карпат, мігрує скрізь, регулярно зимує в південних регіонах і на Закарпатській рівнині, взимку іноді трапляється на водоймах решти областей.

Серед загроз для водяної курочки слід назвати знищення птахів мисливцями, осушення боліт, забудову берегів озер та водойм, забруднення водно-болотних угідь, знищення очеретів та прибережних хащів. Для збереження виду необхідна сувора охорона водно-болотних угідь і заборона полювання. Птах перебуває під охороною Бернської конвенції.