Власникам авто на іноземній реєстрації дозволили не перетинати кордон кожні 5 днів

Призупинення угоди про малий прикордонний рух визнали форс-мажорною обставиною

     3628  

За невиконання зобов’язань щодо своєчасного вивезення автомобілів за межі митної території України власників автомобілів – учасників малого прикордонного руху не штрафуватимуть до 2 серпня. Про це інформує ГУ ДФС у Львівській області.

Як зазначено в повідомленні, Львівська митниця ДФС звернулася до Львівської торгово-промислової палати стосовно підтвердження форс-мажорних обставин для можливості звільнення від відповідальності осіб, які не зможуть вивезти свої автомобілі вчасно через призупинення Угоди між урядами України та Польщі про правила місцевого прикордонного руху, що стосується в’їзду та перебування на території Республіки Польща мешканців прикордонних районів України, які мають дозволи, видані відповідними органами Республіки Польща.

Читайте також: Протести на кордоні. Місяць без МПР

Львівська торгово-промислова палата надала Висновок 05/07/2016/19-08-4/1018, яким підтверджено: призупинення з 04.07.2016 застосування п.1 ст. 3 Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про правила місцевого прикордонного руху, затвердженої постановою КМУ від 25.02.2009 №139 (139-2009-n), є форс-мажорною обставиною (обставиною непереборної сили) з 4 липня до закінчення.

Згідно із статтею 460 Митного кодексу України вчинення порушень митних правил, передбачених частиною третьою статті 469, статтею 470, частиною третьою статті 478, статтею 481 цього Кодексу, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, а також допущення у митній декларації помилок, які не призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, до незабезпечення дотримання заходів тарифного та/або нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, якщо такі помилки не допускаються систематично (стаття 268 цього Кодексу), не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої цим Кодексом.

Відповідно до Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 №657, обставини непереборної сили – надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема стихійне лихо (землетрус, пожежа, повінь, зсув тощо), сезонне природне явище (замерзання моря, проток, портів, ожеледиця тощо), введення воєнного чи надзвичайного стану, страйк, громадянські безпорядки, злочинні дії третіх осіб, прийняття рішень законодавчого або нормативно-правового характеру, обов’язкових для особи, закриття шляхів, проток, каналів, перевалів та інші надзвичайні та невідворотні за таких умов події.

Таким чином, Львівська митниця ДФС не складатиме протоколи про порушення митних правил щодо осіб – мешканців прикордонних районів, які перетинали кордон на підставі згаданої Угоди та внаслідок її призупинення не змогли вивезти свої автомобілі з дотриманням установлених Митним кодексом України строків.

Нагадаємо, з 4 липня до 2 серпня польська сторона призупинила дію угоди про малий прикордонний рух. Унаслідок цього, мешканці прикордонних районів – власники транспортних засобів з іноземною реєстрацією опинилися в ситуації, коли через такі обмеження вони не можуть виконати взяті на себе зобов’язання щодо своєчасного вивезення своїх автомобілів за межі митної території України.