У Львові відкрилася виставка «Маріуполь: між війною та миром»

     1686  

Фото: Володимир Дубас

22 червня в головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» відкрилась виставка «Маріуполь: між війною та миром». Мета виставки – показати, чим живе Маріуполь в період війни.

Експозиція триватиме три дні – з 22 до 24 червня 2016 року. За виручені кошти придбають польову кухню для одного із селищ в зоні АТО.

Виставку «Маріуполь: між війною і миром» презентували громадська організація «Нам тут жити» разом з волонтерами міста Маріуполя Анною Чирипухою та Олександром Магдаліцом. Експозиція складається з трьох частин: виставки гільз, розмальованих маріупольською майстринею Ганною Бойко, фотовиставки «Маріуполь: між війною та миром» з 13 світлин маріупольських фотографів, які передають взаємодію населення та військових. А також – презентації книги «Маріуполь. Останній форпост», у якій зібрані спогади десятків людей про події, що за останні два роки змінили життя маріупольців та вплинули на історію України.

Як зазначив у коментарі «Газеті» організатор виставки у Львові Андрій Олійник, спершу волонтери презентувати цю експозицію в самому Маріуполі. «До Львова ж привезли її з прагненням донести, що мирне небо, музика та спокій на вулицях – це цінні речі, адже на Сході України живуть люди, що бачать тільки розруху та гільзи під ногами. І ми показуємо ці гільзи, але щоб не шокувати людей, вирішили прикрасити їх малюнками міських пейзажів Маріуполя. В цьому нам на волонтерських засадах допомогла майстриня Ганна Бойко. Далі ж експозиція поїде до Києва, де гільзи продадуть на аукціоні. Виручені кошти будуть спрямовані на придбання польової кухні для одного із селищ зони АТО. Сама експозиція продовжить мандрувати по містах України уже з новими гільзами», – каже Андрій Олійник.

Експозиція вже була виставлена у Маріуполі, Києві, Тернополі та Вінниці.

Світлана Ковальська

Фото Володимира Дубаса