Зміни біля Львівського цирку

Яким буде новий громадський простір біля Львівського цирку

     5475  

Фото: portal.lviv.ua

Погане покриття, старі лавки, поржавілі елементи дитячого майданчика та брак ліхтарів чекають на львів’ян дорогою до циркової арени. Площа біля цирку, сквер і дитячий майданчик поряд зараз також у далеко не найкращому стані.

Торік у міській раді вирішили оновити це місце, на громадському обговоренні було репрезентовано концепцію того, як можна його змінити. Тоді ж виникла дискусія між авторами проекту оновлення цієї території та авторами пам’ятника Богдану-Ігорю Антоничу, який стоятиме у цьому сквері. Архітектори виступали проти презентованого проекту. Кажуть, що їхній проект, якому вже кілька років, мали врахувати під час перепланування площі.

«Львівська газета» дізнавалася, чи знайшли фахівці спільне бачення простору біля цирку та на які зміни варто очікувати львів’янам.

Площа перед цирком

2f92c3eb-5eed-4c00-be63-405e3d19d8cb

У цьогорічному бюджеті розвитку Львівської міськради виділили 400 тис. гривень на реконструкцію площі біля цирку. Наразі тут уже почали проводити ремонтні роботи.

«Однією з ідей упорядкування цієї площі було те, що паркування авто, яке зараз є нелегальним, мають зберегти. Ми вирішили, що цирк все ж таки не супермаркет і площу перед входом не потрібно перетворювати на паркмайданчик, однак десь третину площі збоку ми все ж передбачили для стоянки авто. На решту площі буде заборонено заїжджати машинами. Це буде, мабуть, основним нововведенням», − розповідає начальниця управління розвитку Львівської міськради Олександра Сладкова.

 

Також на площі хочуть встановити вуличні меблі. За словами Олександри Сладкової, порівняно з теперішнім станом, зелених насаджень значно побільшає. Зокрема, проектом передбачено висадити тут близько десятка дерев та кущів. «Тут також будуть криволінійні клумби, які трішки осучаснять площу, однак вони не суперечитимуть архітектурі будівлі цирку», − додає О. Сладкова.

Перед цирком буде передбачене місце і для вуличних атракціонів, до прикладу, машинок, які були перед Оперним театром. Також тут буде забезпечено безбар’єрний доступ на площу для маломобільних людей з боку парковки.

3cd6402d-118c-47f2-b851-2e1518bf6768

«На площу зі скверу «переїде» скульптура клоунів, яку демонтують, як це передбачено проектом оновлення скверу та довколишньої території пам’ятника. Дирекція цирку попросила перемістити клоунів на площу. Зараз вони виглядають жахливо, але  від цієї скульптури залишиться тільки форма та мозаїка. Клоунів по-новому перемалюють. До цього процесу хочемо залучити художників», – каже Олександра Сладкова.

У Галицькій районній адміністрації, яка є замовником робіт, наразі не готові сказати, коли львів’яни зможуть побачити оновлену площу, однак ремонтні роботи вже тривають.

Сквер і Антонич

25b13d6f-2723-42ee-98f1-b87b65211949

Ремонтні роботи розпочато також і у сквері біля цирку. За словами голови Галицької районної адміністрації Ірини Іванченко, масштабних змін тут не передбачено. Планують відновити доріжки, збільшити кількість зелених насаджень, провести освітлення та встановити нову систему дощовідведення. Кошторис цього проекту становить майже півтора мільйона гривень.

Простір, за словами автора проекту Олександри Лібич, буде комфортним для людей з обмеженими можливостями. Зокрема, для цього сходи у сквері продублюють пандусами.

У проекті особливий акцент зроблено на пам’ятник Богдану-Ігорю Антоничу, який буде розташовано у центрі скверу.

«У 2010 році авторський колектив у складі Одрехівського, Матушкова, Белюх і мене переміг у всеукраїнському конкурсі на встановлення пам’ятника Богдану-Ігорю Антоничу. Виникла ідея привести в порядок і сквер. Районна адміністрація поставила перед нами завдання облагородити цю територію», − розповідає автор проекту оновлення скверу Олександра Лібич.

За словами жінки, для встановлення пам’ятника потрібно буде зрізати кілька дерев, два з яких, за попередньою експертизою, є хворими. Натомість обіцяють висадити нові та збільшити площу озеленення скверу шляхом розширення газонів.

Зараз оголошено тендер на будівельні роботи зі встановлення пам’ятника Богдану-Ігорю Антоничу. Одна з його авторів, Олександра Лібич, запевняє, що всі роботи мають завершити до кінця року.

Місце для ігор

«Не готовий зараз коментувати ситуацію довкола реконструкції майданчика. Наразі ми передали наші напрацювання і візуалізацію, яка була презентована торік архітекторам, які працюють над сквером. Роботи з оновлення цього місця почнуться цього року. Щодо деталей, то наступного тижня уже буде якась інформація», − коментує начальник управління сім’ї, молоді та спорту Львівської міськради Володимир Шнайдер.

7d8b812b-732e-4f28-b898-ade3d5d604a1

За словами чиновника, за основу планують узяти попередній  проект, згідно з яким територія дитячого майданчика буде поділена на кілька вікових зон: 0-3, 3-5, 5-8, 8-12 років. Також було передбачено зберегти та відновити скульптури, додати нові елементи майданчика та змінити покриття майданчика.

Нагадаємо, торік було проведено опитування в соціальних мережах, де кожен міг висловити свою думку та ідеї облаштування цього майданчика. Згідно з цим опитуванням, більшість людей хоче, щоб на майданчику було багато гойдалок, карусель та рельєфні гірки. Більшість львів’ян зійшлася на тому, що всі елементи майданчика мають бути виготовлені з високоякісних матеріалів, а ввечері територія має добре освітлюватися.

Софія Лазуркевич