Film.ua у копродукції з поляками хоче зняти у Львові детективний серіал

Польський сценарист Пшеміслав Новаковскі спільно з колегою Монікою Франчак на замовлення компанії Film.ua приступають до роботи над сценарієм пілотної серії проекту «Лемберг»

     1537  

Фото: film.ua

Про це Пшемислав Новаковскі розповів під час на майстер-класу, що відбувся у Львові на початку червня, – інформує film.ua.

За задумом, «Лемберг» – восьмисерійний телевізійний фільм, події якого відбуваються у Львові часів Австро-Угорської імперії, коли місто називалося Лемберг. Головний герой, комісар поліції Адам Вістович, на перший погляд є малоприємним чолов’ягою: він кремезний, товстий, схильний до алкоголю і брутальної лайки, але водночас дуже досвідчений поліцейський. Йому в компаньйони присилають молодого поліцейського із Кракова Анджея Самковського, який щойно закінчив університет і несподівано для себе отримав розпорядження у Лемберг, на околиці імперії, замість омріяного Відня. Разом їм доведеться повернути спокій у місті, яке перед Першою світовою війною розривається між різними силами, в тому числі й містичного штибу.

Історія базується на циклі оповідань українського письменника Богдана Коломійчука, об’єднаних постаттю головного героя Адама Вістовича. У Львові польські сценаристи Пшемислав Новаковскі та Моніка Франчак зустрілися з автором літературної основи, щоб обговорити подробиці майбутньої серії. Вони пройшлися місцями, що описані в оповіданнях – колишній Департамент поліції, вулиця Академічна (теперішній проспект Шевченка), квартира на вулиці Вірменська, де мешкав головний герой, будівля психіатричної лікарні, де відбуваються основні події першої серії, знамениті Львівські кафедральні собори, Личаківське кладовище та багато іншого.

Виробництво серіалу «Лемберг» заплановано на літо 2017 року. Це має бути європейська копродукція студії Film.ua з польськими партнерами.