Протягом доби прикордонники Львівського загону двічі відмовлялися від хабарів

Упродовж останньої доби зафіксовано 2 спроби дачі хабарів прикордонникам

     972  

У двох випадках у пунктах пропуску, «Устилуг» і «Рава-Руська», прикордонники зафіксували та припинили спроби дачі хабарів. Грошову винагороду пропонували громадяни України у розмірі 400 та 200 гривень за сприяння в позачерговому перетині державного кордону.

У пункті пропуску «Рава-Руська» до прикордонника звернувся чоловік, який намагався передати стражу кордону в руки файл із документами та 400 грн., висловлюючи прохання посприяти в позачерговому проїзді кордону. На це прикордонник відмовив, попередив чоловіка про кримінальну відповідальність за спробу дачі неправомірної вигоди, та попросив надати документи, що посвідчують особу. Після цього чоловік вирішив утекти й побіг у бік державного кордону праворуч в обхід пункту пропуску. На вимогу зупинитися він не відреагував, утім прикордонники все ж затримали чоловіка.

Задля прийняття правових рішень про факти спроб дати хабарі повідомили працівників Національної поліції, щодо можливих ознак злочину передбачених ч.1 статтею 369 кримінального кодексу України.

Керівництво Львівського прикордонного загону звертається до усіх учасників руху з проханням не порушувати чинного законодавства України та не намагатися втягнути у протиправну діяльність співробітників Державної прикордонної служби, пропонуючи хабарі за прийняття неправомірних рішень.

Нагадаємо, останніми днями на польсько-українському кордоні спостерігають довжелезні черги, зокрема, через страйк польських митників. Так, сьогодні вранці в пунктах пропуску накопичилося майже 2000 автомобілів, ближче до полудня черга ще зросла. За даними Держприкордонслужби на 15.00, черги перед пунктами пропуску із Республікою Польща становили: «Угринів» – 315, «Шегині» – 300, «Краковець» – 250, «Грушів» – 250, «Ягодин авто» – 220, «Рава-Руська» – 200, «Устилуг» – 150, «Смільниця» – 100 транспортних засобів.