Художник, акварель і небо

 

Рідкісне для Львова мистецтво класичної акварелі представив у Львівському палаці мистецтв художник Ігор Юрченко

     3309  

Фото: Ярина Коваль

Властиво, передовсім на цій особливості ювілейної виставки доцента кафедри дизайну та основ архітектури НУ «Львівська політехніка» наголосила мистецтвознавець Наталка Космолінська.

14

Уродженець Запорізької області та випускник Харківського художньо-промислового інституту, кандидат мистецтвознавства, член кількох національних творчих спілок, Ігор Юрченко акварель осягає уже віддавна. Дизайнер за фахом, який чимало зробив для формування сучасної дизайнерської школи в нашому регіоні, він дуже легко переносить дизайнерські навички в акварельну площину. Але не механічно, а вживлюючи їх у матерію своїх творів настільки органічно, що про дизайнерство як таке уже не йдеться. А просто говоримо про виваженість  кожного з  мазків Ігоря Юрченка, що в сукупності з іншими особливостями його малярства свідчить про вагомість того, що бачимо.

5

«Ми маємо до справи з людиною скромною, але потужною в її русі до самовдосконалення, – говорив на відкритті виставки проректор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців. – Як мистецтвознавець Ігор Юрченко грамотно і комплексно осягає закономірності, за якими вибудовується мистецький  світ. Будучи максимально вибагливим до акварельних технік, в яких самореалізується, інтенсивно працюючи над художніми засобами, які використовує у творчості, художник водночас дуже дорожить суб’єктивним поглядом на світ. У підсумку маємо мистецтво благородне, витончене, сповнене відчуттів та аналізу того світу, в якому він перебуває».

10

 

«Хоча роботи Ігоря Юрченка реалістичні за формою, – взяла слово на відкритті виставки художниця Вікторія Ковальчук, – але сповнені духовного змісту. Він у цих творах не пливе по поверхні житейського моря, а прагне неба».

15

Цікаво, що у тому самому залі Львівського палацу мистецтв Ігор Юрченко уже виставляв акварелі сім років тому. Як і  те, що сучасна експозиція із творів 1993 – 2016 років, приурочена до його 50-ліття.

1

Ярина Коваль

Фото Ярини Коваль