VІІ Одеський міжнародний кінофестиваль оприлюднив програму

Із 864 стрічок з 75 країн світу, поданих на розгляд селекційної комісії фестивалю, відібрано 12 фільмів

     1322  

Фото: oiff.com.ua

Одеський міжнародний кінофестиваль представив програму цього року. З 864 фільмів із 75 країн, поданих на участь в конкурсних програмах кінофестивалю, селекційна комісія відібрала 12 фільмів із Греції, Франції, Бразилії, Португалії, Німеччини, Росії, Грузії, Польщі, Лівану, Бельгії, Румунії, Катару, Іспанії, Великобританії та Хорватії, які боротимуться за Гран-прі ОМКФ – Золотого Дюка – та інші нагороди Міжнародного конкурсу. Про це інформує сайт ОМК.

У Національній конкурсній програмі заявлено 5 повнометражних і 20 короткометражних фільмів, а одна українська картина візьме участь одночасно в Національному та Міжнародному конкурсах. Почесним гостем ОМКФ 2016 стане німецький режисер Крістіан Петцольд, який в цьому році представить на кінофестивалі свою ретроспективу.

У 2016 році для участі в Міжнародному конкурсі ОМКФ було відібрано 12 повнометражних фільмів з 16 країн (включаючи країни копродукції). Деякі фільми вже були відзначені нагородами на міжнародних кінофестивалях класу А, а дві кінокартини стали дебютними роботами для режисерів. Велика частина кінострічок у програмі (7 з 12) – зрежисовані жінками. Також, вперше за історію Одеського міжнародного кінофестивалю в Міжнародному конкурсі буде показаний мюзикл.

Драма про життя театральної трупи «Людожери» (Les Ogres) від французького режисера Леї Фенер, яка завоювала приз глядацьких симпатій на кінофестивалі в Роттердамі в 2016 році. Одним із співавторів сценарію стала Бріджет Сі, режисер фільму-учасника Міжнародної конкурсної програми ОМКФ-2015 «Астрагал».

Британська гротескна комедія «Той, хто горить, горить, горить» (Burn Burn Burn) Чанії Баттон за участю таких британських зірок, як Лора Кармайкл («Абатство Даунтаун»), Джозеф Демпсі («Гра престолів»), Джуліан Райнд-Татт («Знедолені»).

Німецька драма «Фукушіма, з любов’ю» (Fukushima, mon amour / Grüße aus Fukushima) Доріс Доррі, дія сюжету якої розгортається на тлі ліквідації наслідків аварії у Фукушімі. Картина демонструвалася в програмі «Panorama Special» на 66-му Берлінському кінофестивалі і завоювала дві нагороди.

Драма «Метаморфозіс» Сергія Тарамаєва і Люби Львової (Росія), що представляє історію геніального молодого піаніста, життя якого повністю змінюється після зустрічі з одинадцятирічною Сашою. Показ в Міжнародній програмі ОМКФ 2016 стане для цього фільму міжнародною прем’єрою.

Грецька драмеді «Засмага» (Suntan) Аргіріса Пападімітропулоса, що представляє історію кохання 40-річного грека Костіса до юної Анни.

Дебютний фільм грузинського режисера Русудана Глурджідзе «Чужий дім» (House of Others / Skhvisi sakhli), одну з ролей в якому виконала відома російська актриса незалежного кіно Ольга Диховічна (член жюрі Міжнародної конкурсної програми ОМКФ-2014). Кінокартина знята в ко-продукції Грузії з Росією, Хорватією та Іспанією.

Польський хоррор-мюзикл «Доньки дансінгу» (The Lure) Агнешки Смочиньської, який завоював спеціальний приз журі на кінофестивалі «Санденс» в 2016.

Світова прем’єра української драми «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка, головні ролі в якій виконали відомі українські актори Римма Зюбіна та покійний Віталій Лінецький. Фільм також бере участь у Національній конкурсній програмі.

Лівано-катарська кінострічка «Дуже велике кіно» (Very Big Film / Film Kteer Kbeer) режисера Мір-Жана Бу Шаайя, що розповідає про життя ліванських наркоторговців. Кінокартина стане першим ліванським фільмом, який візьме участь у Міжнародній конкурсній програмі ОМКФ.

Перший ігровий фільм бразильської режисерки-документаліста Марилії Роша «Місто, де я дорослішаю» (Where I grow old). Ця кінострічка – ко-продукція Бразилії та Португалії.

Бельгійсько-французька чорна комедія «Смерть від смерті» режисера Ксав’є Сєрона. Це його перший повнометражний ігровий фільм як режисера.

Фільм «Незаконнонароджений» (Ilegitim / Illegitimate) від одного з найбільш багатообіцяючих режисерів Нової румунської хвилі Адріана Сітару. Драма розповість історію забороненого кохання між братом і сестрою.

У НАЦІОНАЛЬНУ КОНКУРСНУ ПРОГРАМУ 7-го Одеського кінофестивалю увійшли 5 повнометражних фільмів. Серед них:

Фільм-учасник Міжнародної конкурсної програми 7-го ОМКФ «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка.

Драма «Синє плаття», режисера Ігоря Мінаєва, який також є сценаристом фільму. Кінострічка розповідає про втрачену любов і непрожите життя жінки, про які її син дізнається тільки після смерті матері.

Документальний фільм «Холодний Яр» Аліни Горлової, який представить таємниче місце в самому центрі України, де минуле переплітається з сьогоденням, і де свободу захищали ціною власного життя.

Фільм «Моя бабуся Фані Каплан» Олени Дем’яненко, головні ролі в якому виконали Мирослав Слабошпицький і Катерина Молчанова. Сюжет фільму присвячений історії маловідомого любовного зв’язку «терористки» Фані Каплан з братом Володимира Леніна Дмитром Ульяновим.

Фільм-реконструкція атмосфери кінця Євромайдану у Львові «Varta 1, Львів, Україна» режисера і автора сценарію Юрія Грицина.

Також у Національній конкурсній програмі покажуть 20 короткометражних кінострічок, серед яких: «Згущьонка» від лауреата премій Одеського кінофестивалю, кінофестивалю Молодість і фестивалю Wiz-Art Катерини Горностай, «Без тебе» учасника 66-го Берлінського кінофестивалю Нарімана Алієва, «Дідочок» Володимира Тихого, режисера українського трилера «Зелена кофта» та інші.