Мистецька рефлексія

     2673  

Днями художники-професіонали та початківці, фотографи, творчі люди, кому небайдужа доля та естетичний вигляд нашого міста, організували пленер під інтригуючою назвою «На руїнах». Метою цього заходу було привернення уваги до проблемних зон, а саме занедбаних будівель та кварталів Львова, людей, які можуть на це повпливати. Організатори хотіли побачити творчий погляд митців різних напрямків на місто сьогодні.

Анна Манюк, Орест Манюк, Леся Криворучко-Котюк

Анна Манюк, Орест Манюк, Леся Криворучко-Котюк

Участь у пленері “На руїнах” взяли понад 20 українських художників. Важливо, що захід проходив у вигляді флеш-мобу, до якого долучились усі охочі.

Орест Манюк та Антон Ковач

Орест Манюк та Антон Ковач

Сфокусований проект на локації, які розташовані в центральній частині міста Львова та роками стоять загороджені, створюючи незручності для пересування вулицями, та пригнічують своїм виглядом мешканців міста та його гостей. Зокрема, учасники працювали на трьох об’єктах – вулиці Нижанківського (Вуличка пов’язана з одним з кінотеатрів Львова – “Україна“, тут існував скрізний прохід до внутрішнього двору, створюючи невеличкий пасаж. Кінотеатр збанкротував і припинив роботу у середині 2000-х рр., ділянку було придбано і розчищено під паркувальний майданчик. В останні роки навколо цієї ділянки розгорівся справжній конфлікт. Сторонами суперечки є забудовник, який має намір звести тут торговельно-розважальний комплекс із кінотеатром, і мешканці квартальчика, які протестують проти цього. Справа дійшла до блокування будівництва , на сьогодні триває будівельно -технічна експертиза.), площі Міцкевича, (Будинок під номером 9, який належав НСХУ у 1998 році розібрали. До цього часу огороджена територія стоїть пусткою.) та перехресті вулиць Федорова та Староєврейської (у жовтні 2008 року Львівська міськрада виставила на продаж право оренди ділянок на вул. Федорова під будівництво готелю. Готель мали збудувати до Євро-2012, однак цього не сталося. Будівництва готелю зараз не відбувається, бо щодо нього триває судова тяганина.).

Орест Манюк. Руїни центру Львова

Орест Манюк. Руїни центру Львова

Використовуючи мистецькі форми живопису, медіа-арту та фотографії, які відображають бачення творцями сучасного Львова, художники починають важкий, але дуже потрібний діалог з суспільством. Ми розуміємо, що не зможемо відразу вирішити усі заморожені роками питання, але впевнені, що такі ініціативи потрібні для того, щоб активізувати вирішення давніх проблем міста.

Тамара Волошенко "Палац "Пiд лебедем"

Тамара Волошенко “Палац “Пiд лебедем”

За словами Тамари Волошенко, учасниці пленеру, яка відтворила палац “Під лебедем” – пам’ятку архітектури 1763 р. (охоронний номер 1263), вона ніколи не думала,що буде про таке малювати, але дістали… Адже цей палац неодноразово підпалювали, він зруйнований, а це центр міста».

Юстина Могитич. Рисунок

Юстина Могитич. Рисунок

Результат пленеру – презентація та виставка у Першій Львівській Медіатеці,( вул. Мулярська, 2А). Саме там зараз можна оглянути погляд митців на зруйновані архітектурні пам’ятки Львова та висловити свою думку стосовно проекту. Художники виявили зацікавленість в руїнах. За тиждень часу митці створили близько півсотні картин і цей пленер очевидно є поштовхом для мистецьких акцій на цю тему і буде мати продовження в ближчому часі

Манюк Анна