“Львів знаходиться у сміттєвій блокаді”, – мер Львова

Як розповів сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий, сміття у місті вивозять, однак є труднощі. Також тривають роботи щодо пошуку нової земельної ділянки для облаштування полігону ТПВ і будівництва сміттєпереробного заводу.

     1235  

«Вже 15-ий день Львів знаходиться у сміттєвій блокаді, коли йде тотальна блокада по місту, щоб ми не вивозили сміття. Ми його вивозимо, як би це не було важко, і далі будемо це робити. Звичайно, є багато труднощів. Я вірю, що негідники, які задумали цю глобальну провокацію проти Львова, колись будуть знайдені і покарані.

На сьогодні у мене є 18 відмов по тих ділянках, які пропонувались колись. Ці нові пропозиції, які поступили по ділянках, зараз аналізуються фахівцями і після кінцевого затвердження тих ділянок, які можуть бути відведені під будівництво нового комплексу, ми будемо їх давати на затвердження. Складність у тому, що потрібно не лише рішення обласного керівництва, а треба рішення рад, на території яких вони знаходяться. Тому треба багато працювати з громадами і пояснити, що вони можуть отримати великий позитив, велику кількість нових робочих місць і хорошу статтю доходу, разом з тим – максимально високу екологічну безпеку, по усіх нормах Європейського Союзу. Це складний процес. Думаю, ми хоча би фіналізуємо 2-3 ділянки, які можуть підходити по усіх висновках», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Як повідомили на «гарячій» лінії міста, сьогодні зафіксовано 7 дзвінків мешканців зі скаргами на переповнені сміттєві контейнери. Зокрема: вул Вернигори, Наукова, Степанівни, Сихівська, Пулюя.

Нагадаємо, у Львові є 881 контейнерний майданчик, зокрема: 3785 контейнерів для загального збору відходів, 1858 – для роздільного, а саме: 1111 – ПЕТ-пляшки (пластик), 421 – скло, 326 – папір. Працюють всі 5 компаній: «Аве Львів», «Спецкомунтранс», «Спецавтотранс», «Санком Львів» та «ДВ Екосвіт».