Європейський інвестиційний банк єдиний погодився дати кошти на рекультивацію сміттєзвалища – Садовий

Львів не отримував пропозицій від інвесторів стосовно рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Про це мер Львова Андрій Садовий заявив сьогодні на брифінгу.

 |    1089  

«Я працюю міським головою 10 років. Я відповідаю за кожен свій крок. Жодної пропозиції щодо рекультивації полігону твердих відходів ми ні від кого не отримували. Тому що це не є бізнес – це збиток. За оцінкою, яку маємо на сьогодні, – це орієнтовно 600 млн. грн. Ми самостійно не можемо це зробити. Жодної пропозиції щодо вирішення питання гудронових озер я ні від кого отримував. Ми отримували безліч ідей щодо розміщення нового полігону. Жодна ділянка, на превеликий жаль, із тих, які пропонували, не була можливою до реалізації через політичний тиск, тому що зразу приїжджали різні політики і говорили, що не можна і так далі. Ми почали проводити активну розмову із сільською радою Грибовичів-Малехова, ми вийшли на фіналізацію рішення, і тут отримали цей підпал. Те, що було далі, ви знаєте. Єдиним партнером, якого ми маємо на сьогодні, з яким працюємо впродовж останніх двох років, – це Європейський інвестиційний банк, який погодився виділити кошти на рекультивацію у повному обсязі, на завод із глибинним сортуванням сміття, і весь комплекс робіт. Зараз цей проект знаходиться на погодженні Мінрегіону. І вчора, коли я був у Києві, я мав розмову із віце-прем’єром Зубком, який мене запевнив, що найближчим часом буде схвалення урядове цього проекту, щоб ми могли почати втілювати його в життя».

Садовий додав, що проситиме депутатів міської ради виділити негайно кошти з резервного фонду – орієнтовно понад 14 млн. грн. – на укріплення дамби, обгородження території, на гідранти та на паливно-мастильні матеріали.

«Зараз для мене питання №1 – це хлопці, яких треба знайти. Мені дуже прикро, що та ситуація отримала дуже великий політичний градус. Що сьогодні кожен є фахівцем у питанні утилізації, у питанні діяльності полігону. Я просив би утриматися від гостроти, поки не знайдемо людей. Знайдемо людей – будемо робити розбір польотів. Ми сьогодні звертаємось до наших колег: до обласної ради, до обласної адміністрації. Нам обов’язково з наступного тижня доведеться спільно попрацювати, щоби вирішити питання, тому що цей полігон використовується на половину для міста, на половину – для області. Щодо поточної ситуації в місті: жодної загрози немає, сміття вивозиться і буде вивозитись, ми знайшли альтернативні можливості на цей час», – додав Андрій Садовий.

Нагадаємо, вчора, 30 травня, близько 15.00 стався обвал гори зі сміттям, під яким опинилися щонайменше троє рятувальників, які гасили пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі. Люди опинилися під сотнею тисяч кубометрів сміття.

Як поінформував на брифінгу мер Львова Андрій Садовий, під завалами, крім рятувальників, імовірно, опинився й еколог з ЛКП «Збиранка».

Пошукові роботи на звалищі тривають. Львівські комунальні підприємства «Львівводоканал» і «Львівтеплоенерго» скерували на допомогу рятувальникам свою спецтехніку. Сьогодні на засіданні Львівської обласної ради заслухають інформацію Львівської ОДА, міської ради та ГУ ДСНС у Львівській області про ситуацію на Грибовицькому сміттєзвалищі.

На позачергове засідання збирається і Львівська міська рада.