Гасіння пожежі у Грибовичах не могло спричинити обвал – Дмитровський

Аварійно-рятувальні роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі триватимуть.

     1403  

Основним завданням рятувальних служб на території сміттєзвалища в с. Збиранка Жовківського району є пошук осіб, зниклих унаслідок зсуву сміття. Не менша вагомим також є укріплення захисних дамб біля водойм-накопичувачів інфільтратів поблизу звалища.

На цьому сьогодні, 31 травня, наголосив в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олександр Харчук, звітуючи на сесії Львівської обласної ради.

За його словами, впродовж минулої доби рятувальники пересипали близько 7 тисяч метрів кубічних сміття у пошуках своїх колег, котрі опинились під завалами. У ліквідації наслідків зсуву сміття взяли участь понад 770 осіб і 80 одиниць техніки. До аварійно-рятувальних робіт також залучена техніка підрозділів Державної служби надзвичайних ситуацій (ДСНС), комунальних підприємств, Облавтодору та приватних підприємств.

Як повідомили керівники обласних правоохоронних структур, за фактом зсуву сміття на території звалища твердих побутових відходів ЛКП «Збиранка» порушена кримінальна справа, триває розслідування. Правоохоронці також опрацьовують усі документи, які є в наявності за час існування сміттєзвалища.

Начальник обласного управління ДСНС Сергій Дмитровський розповів, що пожежу, яка сталася на звалищі сміття, рятувальники загасили за добу. «Для пошуку зниклих під завалами людей ми задіяли усі наявні у нас можливості. Розшукові роботи і надалі не припинятимуть». Він також додав, що гасіння пожежі не могло спричинити обвал.

Нагадаємо, Учора, 30 травня, близько 15.00 стався обвал гори зі сміттям, під яким опинилися щонайменше троє рятувальників, які гасили пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі. Люди опинилися під сотнею тисяч кубометрів сміття.

Як поінформував на брифінгу мер Львова Андрій Садовий, під завалами, крім рятувальників, імовірно, опинився й еколог з ЛКП «Збиранка».

Пошукові роботи на звалищі тривають. Львівські комунальні підприємства «Львівводоканал» і «Львівтеплоенерго»скерували на допомогу рятувальникам свою спецтехніку.

Близько 15.30 сьогодні в результаті пошуків виявили тіло одного з рятувальників. Пошуки інших рятувальників тривають.