«Яка країна, такий і спорт»

Відомий у минулому футболіст київського «Динамо», а тепер функціонер Стефан Решко в інтерв’ю «Львівській газеті» підбив підсумки українського чемпіонату.

     980  

expres.ua

«Це був один із найслабших чемпіонатів в історії незалежної України, – розповідає Стефан Михайлович. – Багато сильних гравців виїхало, а молодь ще не вийшла на хороший рівень. У клубів не вистачає фінансування. Якщо коротко, то в нашому футболі чимало проблем. Тому чемпіонат став слабший. Маємо тільки два сильні клуби – «Динамо» та «Шахтар». В інших – проблеми. У «Дніпра» проблеми, «Металіст» уже давно в прірві. Усі інші клуби посередні, слабенькі. Так, виросла «Зоря», кілька матчів провалили, але в цілому луганчани показують хороший футбол. Але немає упевненості, що і завтра «Зоря» буде таким міцним середняком. Немає стабільності.

Потрібно наводити порядок, президенти клубів повинні дотримуватися прописаних в контрактах умов, виплачувати зарплату. А взагалі, український футбол потребує грошей. Де є кошти, є і футбол. У «Барселони», «Реала» є кошти, ось вони показують результат. У нас же власники клубів не можуть утримувати команди хоча би на попередньому рівні. «Говерла», «Волинь», «Металіст» переживають фінансову скруту. Задурно ніхто не хоче грати футбол. Ситуація у спорті є віддзеркаленням стану справ держави. В Україні люди бідують, у них останні гроші забирають за газ, квартплату. Люди виживають. Десь така ж ситуація і у футболі. Яка країна, такий і спорт, футбол зокрема. В Німеччині високі стандарти комфорту життя, і футбол також високого рівня. «Баварія» стала чемпіоном, на її матчі приходить 75 тисяч глядачів. Ось це рівень держави, футболу. У нас на ігри «Динамо» та «Шахтаря» приходить кілька тисяч глядачів, на іграх «Зорі» чи «Говерли» кілька сотень уболівальників.

«Металіст», «Говерла» та «Волинь» не отримали атестати на наступни й сезон. Не можу сказати, що без них елітний дивізіон буде слабшим. Ці команди ж Прем’єр-лігу не підсилюють. Прикро, що у «Волині» немає фінансування. Команда тримається на Віталієві Кварцяному. Навіть у такій ситуації він сформував боєздатний колектив. Якби у «Волині» не відбирали очки за борги, лучани б потрапили у Лігу Європи, а так вони внизу турнірної таблиці. Це місце не відповідає їхньому спортивному рівню.

Сподіваюся, з’являться нові спонсори, будуть нові клуби. Побачимо, як Кіровоград представлять в елітному дивізіоні. Хочеться, щоби рівень нашого футболу піднімався, бо зараз він не цікавий. Лише деякі ігри є цікавими.

Як говорив раніше, лише дві команди сильні – «Шахтар» і «Динамо». Дехто каже, що кияни – чемпіони, але склад сильніший у донеччан. Це не правильно. У кожної команди свої сильні та слабкі сторони. В деяких компонентах сильніший «Шахтар». У них більше технічних футболістів, бразильців. Тому донеччани більше грають у пас. «Динамо» ж діє на полі простіше. У них більше швидкісної роботи, фланги є мобільнішими, футболісти більший об’єм роботи виконують. Але головне інше. Як казав Валерій Лобановський, результат на табло. «Динамо» – чемпіон. І ніхто не може заперечити цього. А це означає, що кияни сьогодні є сильнішими. Так, очні зустрічі виграв «Шахтар». Але це – не показник усього сезону. «Динамо» рівніше пройшло чемпіонат».