Як допомогти шкірі захиститися від літа

     2148  

12910642_584264068395305_278364554_n-250x250-1-1Літо – моя улюблена пора. І не тому, що святкую День народження в липні. Сонце, спека, засмага – все це моя стихія, щоправда лише донедавна.

Я перестала зловживати сонцем, відколи моя шкіра на кожен сонячний промінчик почала реагувати новою плямкою чи родимкою. Ось вже кілька років я стараюсь обмежувати себе у прийомі сонячних ванн, а без крему з SPF фільтром на двір не показую навіть веснянкуватого носа. Тому сьогодні розкажу про правила правильної засмаги та про засоби, які допоможуть шкірі легше пережити сонячну пору.

Перше, чим варто озброїтись з початком сонячних днів – це крем для обличчя з SPF, і навіть якщо ви будете влітку у Львові, але не на морському узбережжі. SPF – ці три латинські букви косметологи розшифровують, як Sun Protection Factor –  сонцезахисний фактор. Простими словами, це фактор, який визначає наскільки косметичний засіб дозволяє перебувати на відкритому сонці. Цифра, яка зазвичай йде після скорочення SPF на тюбиках кремів, означає приблизний час, на скільки можна збільшувати безпечне перебування під відкритим сонцем без ризику отримати сонячний опік. Величини SPF – фактора коливаються в межах від 2 до 50 одиниць. Тобто, сонцезахисний крем с SPF-фактором 50 за умови правильного нанесення, захищає шкіру впродовж 250 хвилин (5х50), а з SPF-фактором 8 – 40 хвилин. Зізнаюсь, ці правила і пояснення мені ніколи в голові не вкладаються, тому для себе я запам’ятала єдине – чим світліша шкіра, тим більший фактор треба обирати. Для моєї світлої шкіри з веснянками нічого кращого не придумати, аніж крем з SPF 50, з високим рівнем захисту, але так я залишають майже без засмаги.

Взагалі, існує кілька фототипів шкіри, згідно з критеріями яких і варто обирати крем.

Наприклад, власницям дуже світлої шкіри і волосся, часто з рудим відтінком, світлими очима та веснянками косметологи рекомендують обирати креми з SPF-фактором від 40 до 50, а наприкінці літнього сезону фактор можна знизити до 30. До речі, людям з таким фото типом радять перебувати під відкритим сонцем не довше 5 хвилин.

Якщо світла шкіра, світло-русе волосся і світлі або карі очі – на початку літа варто користуватись кремом з SPF-фактором 30, а до кінця літа, коли сонце вже менш активне змінити на крем з нижчим SPF-фом 15.

Дівчатам зі світлою шкірою, але з темним волоссям та темними очима, можна перебувати на сонці до 20 хвилин, але при цьому користуватись кремом з SPF від 8 до 15.
Ну і смаглявим можна обирати креми з фактором 8. З такою шкірою на сонці можна перебувати щонайдовше півгодини.

До речі, зауважте, що креми з SPF не захищають на 100 %, і ризик пересмажитись на сонці є завжди.
Всі сонцезахисні засоби треба наносити за 20-30 хвилин до виходу на сонце. Потім через 20 хвилин крем треба нанести повторно. Хоча я цього правила дотримуюсь рідко. Але косметологи кажуть, що засоби з захистом від сонця лише тоді працюють, коли їх наносити по правилах і в достатній кількості.

Зі сонцезахистом можна обирати не лише креми, а й декоративну косметику. Лише читайте на упаковці, чи є там SPF. Зі захисним фактором існують і пудри, тональні засоби, на навіть помади (так, губи також треба захищати від сонця). Основне правило користування сонцезахисною косметикою з SPF-фактором – її наносять на завершальному етапі макіяжу.

Тож, якщо зібрались у відпустку не забудьте прихопити крем зі сонцезахистом для всього тіла. А в умовах міста знадобиться лише крем для обличчя з SPF фактором. До речі, перед тим як купувати крем, краще порадитись з дерматологом.

В «сонячних справах» розбиралась я, Уляна Вербицька.  Інші цікавинки у блозі uliala.blogspot.com