Джамала вийшла до фіналу Євробачення. ВІДЕО

     1288  

Другий півфінал став тріумфом представників Східної Європи, яких до фіналу конкурсу пробилося одразу семеро з десяти.

Другий півфінал музичного конкурсу “Євробачення-2016”, який завершився у Стокгольмі пізно ввечері у четвер, 12 травня, перевершив результат аналогічного відбіркового туру у Відні в 2015 році. Тоді шість з десяти фіналістів були представниками країн Східної Європи. Цього разу їх стало на одного більше, – повідомляє Deutsche Welle.

Українка Джамала впевнено пройшла до фіналу, зі сльозами на очах виконавши композицію “1944” про депортацію кримських татар під час Другої світової війни. На прес-конференції після півфіналу вона сказала журналістам: “Пісня присвячена всім кримським татарам, всім українцям, моїй країні”. Сильний голос, емоційне виконання і ефектна, без надмірностей презентація зробили свою справу.

Крім того, до фіналу пройшли представники ще дев’яти країн: Австралії, Болгарії, Польщі, Ізраїлю, Латвії, Сербії, Грузії, Литви, Бельгії.

Цього року на конкурсі почала діяти нова система голосування – голоси національних журі та телеглядачів рахуються окремо. Ця система покликана підтримати інтригу щодо переможця конкурсу до оголошення останнього результату.

Фінал конкурсу відбудеться 14 травня.