Переселенці у Дрогобичі отримають допомогу як переможці конкурсу громадських ініціатив

 

Загалом 5 громадських організацій починають проекти допомоги переселенцям за новим підходом.

     855  

ГО «КримSOS» визначила переможців конкурсу ініціатив від громадських організацій по програмі розвитку місцевих громад.

Конкурс відбувся в рамках комплексної Програми розвитку громад для громадських організацій, які допомагають переселенцям. Мета Програми –  ознайомлення та впровадження інноваційного підходу до розвитку місцевих ініціатив в Україні, який уже давно широко застосовують у Європі.

Конкурс відбувся за підсумками триденного бізнес-тренінгу для громадських організацій «NGO Camp» (30 березня-1 квітня на базі хабу Будинок Вільних Людей в Києві). Тренінг проводив головний експерт Програми, Ян Цихлінський*.

Розвиток громад є інноваційною довгостроковою стратегією вирішення проблем, породжених внутрішнім переміщенням. Стратегія кардинально відрізняється від існуючого нині підходу. Принципи нового підходу полягають у вирішенні проблем вразливих категорій через розвиток місцевих громад, системній колективній соціальній роботі через об’єднання постраждалих людей по певним категоріям для вирішення їх спільних проблем – робота з громадами, а не з окремими людьми.

Участь у конкурсі взяли 9 ГО – учасники тренінгу з 9 регіонів (Львівська, Харківська, Івано-Франківськ, Вінницька, Запорізька, Дніпропетровська, Волинська,  Донецька області, м. Київ)

До конкурсної комісії входили: Ірина Даценко, ГО «КримSOS»; Ян Цихлінський, головний тренер Програми розвитку громад; Наталія Гусак, професор з соціальної роботи Києво-Могилянської Академії.

На втілення проекту по розвитку місцевих громад переможці отримають підтримку розміром 50 000 грн. у негрошовій формі (закупівля необхідного обладнання або оплати послуг).

Переможці конкурсу:

ГО «Арекет» (м. Дрогобич, Львівська обл.)

Проект: «Дрогобич – культурний простір» – проведення вуличної Акції «Запали вогонь у своєму серці», в пам’ять про жертв депортації кримських татар у 1944 році з залученням громадськості до трагічної дати рідного народу Криму.

ГО «ВІ «Станція «Харків» (м. Харків)

Проект: «Станція «Спільнота» – майстер-класи для дітей,

підлітків і дорослих. Вироби будуть продані на благодійних аукціонах під час міських ярмарків. Доходи будуть витрачені на смачні подарунки для Будинку для людей похилого віку.

БО «Фонд «Відродження Прикарпаття» (м. Івано-Франківськ).

Проект: «Eco-Logichna Varta» – створення місцевої громади (ВПО і місцеві жителі) для вирішення екологічних та соціальних проблем свого регіону (посадка 30 саджанців, встановлення лавок у місті, та 10 смітників).

Вінницька обласна громадська організація Спілка підприємців Стіна (м. Вінниця)

Проект «Соціальна адаптація економічно активних ВПО серед молоді засобами самозайнятості» – реалізація взаємодії між ВПО, підприємцями та громадськістю. Інформування, навчання, навчання і професійної адаптації під керівництвом професійних менторів, і як кінцевий результат – тривалий термін зайнятості з можливістю кар’єрного росту для молоді ВПО.

ГО «Центр мистецтв «Арт-Простір» (м. Запоріжжя)

Проект: «Книголісся (Книга Forest) – сімейний відпочинок, простір для об’єднання і розвитку місцевої громади в Чернігові» – фестиваль мистецтв і книги для юних читачів та їхніх батьків.

Протягом травня планується менторська підтримка від експерта у форматі онлайн-консультацій, а в червні та липні Ян Цихлінський вирушить до переможців конкурсу.

Ян Цихлінський – професор Бернського університету прикладних наук за напрямками соціального розвитку місцевих громад та співробітництва між місцевими громадами в галузі розвитку. 20 років практичного досвіду в даній сфері, в тому числі робота в країнах Південного Кавказу – Вірменія, Азербайджан, Грузія і Шрі-Ланка. В 2014-2015 роках проводив тренінги з розвитку волонтерських організацій України. Ян Цихлінський неодноразово відвідував Україну, є експертом із питань внутрішнього переміщення та специфіки роботи громадських ініціатив у сфері допомоги ВПО.

Програма розвитку громад виконується ГО «КримSOS» у рамках Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI), за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

За матеріалами prostir.ua