Львівська художниця знайшла рай на землі

У «Садку Едемському коло хати» львівської художниці Олі Кравченко є все, що потрібно для відчуття раю.

     3745  

Навіть філіжанка кави. Хоча художниця, чия виставка під ідентичною назвою відкрилася у галереї Iconart, стверджує , що цей рай позначений передовсім її власними інтенціями та її розумінням.

9

«У техніці стародавньої ікони я вимальовую свій рай на землі, – зауважує Оля Кравченко. –  Відчуття раю проявляються у щоденних справах, які виконуються з любов’ю, у звичних речах, що оточують, та явищах природи, які хвилюють та захоплюють. Рай є тим місцем, де є любов, радість і краса. Його не варто шукати десь і чекати колись, він є тут. Треба розплющити очі й насолоджуватися».
4

Як говорив на відкритті виставки засновник кафедри  сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв Роман Василик, Олі Кравченко вдалося те, що дітям з відомих родин вдається далеко не завжди. Внучка «бойчукіста», художника Охріма Кравченка й донька мистецтвознавця Ярослава Кравченка, Оля Кравченко зуміла, «не поламавши дерева діда, знайти власне сонце». І під її сонцем з її декоративно-казковими персонажами насправді стає затишно й тепло.

Ярина Коваль


Фото Ярини Коваль