У 2016 році «Львівгаз» скерує понад 50 млн грн на встановлення лічильників

Уперше у Львові — виставка фундатора закарпатської школи живопису

Сьогодні на Львівщині близько 120 тис. споживачів використовують природний газ без встановленого лічильника.

     1887  

Національна комісія, яка регулює сфери енергетики та комунальних послуг схвалила бюджет інвестиційної програми ПАТ «Львівгаз» загальним обсягом 90 млн грн. Понад 60% із цієї суми підприємство скерує на основний напрямок роботи у 2016 році – забезпечення 100% обліку природного газу серед споживачів Львівської області.

Сьогодні на Львівщині близько 120 тис. споживачів використовують природний газ без встановленого лічильника. А це майже 15% від загальної кількості споживачів регіону. Тому, в 2016 році на забезпечення домогосподарств приладами обліку ПАТ «Львівгаз» планує скерувати понад 50 млн грн. Основну частку коштів – 43 млн грн буде залучено на закупівлю понад 1,6 тис. будинкових лічильників газу. Саме такий тип приладів у 2016 році буде пріоритетним при виконанні програми з безкоштовного встановлення лічильників. Адже це дозволить в найкоротші терміни забезпечити обліком приблизно 90,7% домогосподарств, які ще не оснащені приладами.

«Наразі фахівці компанії проводять обстеження будинків. Тобто розглядають технічну можливість встановлення будинкових лічильників на об’єктах, а також їх економічну доцільність. При цьому, увесь процес – від визначення переліку будинків до встановлення лічильників відбувається під чітким контролем держрегулятора – НЕКРЕКП», – розповідає перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан.

Також в інвестиційній програмі підприємства на 2016 рік передбачено понад 10 млн. грн. на встановлення індивідуальних газових лічильників. Ними будуть оснащенні ті об’єкти, де технічно неможливо встановити будинковий лічильник, або це економічно невигідно. Наприклад, коли в будинку понад 70% квартир вже мають індивідуальні лічильники.

«Встановлення будинкових лічильників дозволить вже до 2018 року повністю вирішити питання із обліком газу в регіоні. Якщо ж мова йтиме про індивідуальні прилади, то цей процес може розтягнутися ще на вісім років. Адже для встановлення індивідуальних лічильників усім споживачам необхідно приблизно 300 млн. грн. Таких грошей немає», – додав Павло Сербан.
Решту коштів інвестиційної програми – 40% від загальної суми буде спрямовано на реконструкцію та модернізацію газорозподільної мережі області. Так, у 2016 році передбачається замінити та реконструювати понад 63 км. газопроводів на суму 26,5 млн. грн. Окрім цього, майже на 10 млн. грн. буде проведена заміна та реконструкція понад чотирьохсот споруд на газопроводах.

Довідка

ПАТ «Львівгаз» – компанія, яка трнспортує природний газу розподільчими газопроводами на території Львівської області. Це найстаріше вітчизняне підприємство у своїй галузі, а також одне з найбільших за рівнем газифікації. Щороку компанія транспортує приблизно 1,3 мільярдів кубометрів природного газу до споживачів Львівщини. ПАТ «Львівгаз» також належить до одного із найбільших платників податків у Львівській області, зокрема щороку підприємство сплачується понад 160 млн. гривень.