У Львові відбудеться світова прем’єра нового твору Мирослава Скорика

За зібрані під час концерту гроші придбають обладнання для "Охматдиту"

     1208  

Світова прем’єра концерту №2 для віолончелі з оркестром композитора Мирослава Скорика відбудеться під час концерту «Музика заради життя». Цей та інші твори на сцені Львівської опери прозвучать у виконанні Академічного молодіжного симфонічного оркестру «INSO-Львів». Концерт пройде 13 травня в межах проекту «Три С: Скорик-Сильвестров-Станкович», що відбувається під патронатом Асоціації платників податків.

«Це цикл концертів, де поєднано музику композитора і світову класичну музика. Це не протиставлення музики, а поєднання, яке дозволяє передати атмосферу, що зараз відбувається в сучасній класичній музиці. До мене звернулись, аби я вибрав тих композиторів, які мені найбільше подобаються, і які мали найбільший вплив на мою музику. Я вибрав Равеля і Дебюссі», – розповів Мирослав Скорик.

Стартував проект «Три С: Скорик-Сильвестров-Станкович» у Києві, а, крім Львова, концерти відбудуться у Дніпропетровську, Одесі та Харкові. Однак якщо в інших містах – це комерційний проект, то у Львові концерт буде доброчинним.

Нагадаємо, як писала «Львівська газета», усі зібрані від продажу квитків гроші скерують на потреби відділення реанімації новонароджених лікарні “Охматдит”.

З продажу квитків організатори планують зібрати більше ніж 300 тисяч гривень. За ці гроші придбають, зокрема, спеціальне дитяче ліжко, яке замінить одне з дев’яти, які сьогодні є в реанімаційному відділенні і які фактично відпрацювали свій ресурс. Ліжечко фактично є складним обладнанням: воно, зокрема, міряє температуру новонародженого, підтримує тепло, зволожує кисень і дозволяє провести рентгенологічне обстеження без перенесення дитини. Одне таке ліжко коштує близько 270 тисяч гривень.

Квитки на концерт можна придбати на сайті www.gastroli.ua та у касах Львівської опери. Вартість – від 80 до 600 грн.

Мирослава Іваник