На 6 арках Ратуші відбудеться презентація музичного відеомапінгу

На IV Тижні актуального мистецтва (ТАМ), який триватиме від 31 серпня до 8 вересня у Львові, за словами директора Музею ідей Олеся Дзиндри, весело не буде. Бо непевність (до речі, тема цьогорічного Тижня — саме відчуття непевності) присутня у роботах майже всіх учасників дійства. Та й на самому Тижні традиційно прозвучить більше запитань, ніж відповідей

6 травня з 21:00 до 23:00 на площі Ринок триватимуть показові деопроекції історій міста. Відеомапінг транслюватиметься на 6 арках Ратуші.

     1140  

Із 22:00 на 10 хв. вимкнуть вуличне освітлення на пл. Ринок і прилеглих вулицях, щоб забезпечити якісну трансляцію відеомапінгу.

8 травня з 21:45 до 23:00 за адресою: пл. Ринок, 45 відбудеться презентація музичного відеомапінгу «Історія однієї кам’яниці». 3D мапінг на будівлі ресторану «Атлас» розповість про чоловіка, історію якого легенда пов’язує з кам’яницею.

Розробляє та транслює відеомапінги, приурочені до святкувань з нагоди Дня міста, львівський підприємець Альберт Врубель.

Відеомапінг, або відеомепінг (з англ. video – відео й mapping – відображення, проектування) – це напрямок в аудіовізуальному мистецтві: 3D-проекція на фізичний об’єкт навколишнього середовища з урахуванням його геометрії та розташування в просторі.

На відміну від використання 3D-технологій у кіно і комп’ютерних іграх, відеомапінг не вимагає додаткових пристосувань для глядачів або установку екранів, крім випадків, коли екран використовують як додаткову поверхню, що відбиває, наприклад в оформленні театральних і концертних вистав, але в разі відеомапінгу проекція виглядатиме об’ємною, тільки якщо глядачі перебувають у певній точці. Використання спеціалізованого програмного забезпечення дозволяє дво- або тривимірному об’єкту бути просторово обробленим у програмі, яка може створити реальне середовище, на якому проводитимуть проекцію. Програмне забезпечення може взаємодіяти з проектором, щоб вписати будь-яку бажану картинку на проекційну поверхню. Цю техніку використовують художники й рекламники, вона може надавати додаткових вимірів, створювати оптичні ілюзії та змушувати статичні об’єкти рухатися. Відео часто супроводжують звуковим рядом для створення повноти розповіді.