Спартак. 2.0. Перезавантаження

У Шевченківському районі відновлять спортивну базу

     7193  

Попередня візуалізація проекту спортивного комплексу

Шестирічний Іванко Теребух старанно збирає пакети, обгортки та інше сміття до мішка. Він – найменший учасник толоки на колишньому спортивному комплексі «Спартак», що в Шевченківському районі Львова. Хлопчик прийшов разом з батьком Романом. Вихідний вони вирішили, як і інші жителі цього району, провести з користю – навести лад на занедбаній території.

Шестирічний Іванко Теребух – найменший учасник толоки на колишньому СК «Спартак»

Шестирічний Іванко Теребух – найменший учасник толоки на колишньому СК «Спартак»

Ініціатива провести на місці зруйнованого спортивного комплексу генеральне прибирання належить директорові ТзОВ «ЛьвівбудМакс-інвест» Орестові Макогоненку, який планує відновити спортивну базу.

«Це природно, коли перед Великоднем ми наводимо лад у своїй оселі, – розповідає пан Орест. – Ми через оголошення та соціальні мережі закликали мешканців району згуртуватися та прибрати на території колишньої спортивної бази. Наша мета – у такому неформальному спілкуванні познайомитися із сусідами та всіма небайдужими до майбутньої долі цієї території. І тішимося з того, що багато людей прийшло на толоку».

Пан Орест не лише закликав людей прибирати сміття, а й сам брав участь. Цю ідею також підтримали мешканці навколишніх будинків. Наприклад, студент Степан Петрик прочитав про цей захід у соціальних мережах. Вирішив долучитися до роботи та привів зі собою сусіда, бо розуміють наскільки важливо, щоб у їхньому районі з’явилася спортивна база.

SDC10619

Студент Степан Петрик вирішив долучитися до роботи та привів зі собою сусіда

До обговорення може долучитися кожен

Майже двадцять років тому на цих двох гектарах огородженої землі був гарний спортивний комплекс з басейном та ковзанкою. Наразі таким він залишився у спогадах львів’ян старшого покоління.

«Я добре пам’ятаю, як ми з братом ходили сюди на гуртки, – згадує Федір Возняк. – Занепадати спортивна база почала ще в 1990-ті роки. Остаточно всі будівлі стали аварійними на початку 2000-х. Тому вже нашим дітям доводиться їздити на гуртки в інший район. А це неправильно».

Але найближчим часом усе зміниться. За словами директора товариства з обмеженою відповідальністю «ЛьвівбудМакс-інвест» Ореста Макогоненка, який є забудовником, у них великі плани стосовно цієї території: відродити спортивно-оздоровчу інфраструктуру Шевченківського району. Це буде перший досвід забудовника. Важливість цієї ідеї розуміють усі мешканці, адже багато років у густонаселеному районі немає схожих закладів.

«Ми плануємо відбудувати закинуту територію та зруйновану спортивну базу, створити унікальний концепт, у якому успішно поєднується спорт, відпочинок та дозвілля. – розповідає директор ТзОВ «ЛьвівбудМакс-інвест». – Об`єкт ще на етапі проектування. Саме зараз ми запрошуємо долучитися до обговорення усіх. Зробити це можна, надіславши листа на скриньку: spartak.adm@gmail.com. Для нас дуже важливо врахувати думку кожного та реалізувати актуальні потреби мешканців!»

Так "Спартак" виглядав у минулому

Так “Спартак” виглядав у минулому

Ковзанка, басейн і не тільки

Ідея збудувати новий «Спартак» у забудовника виникла два роки тому. Саме відтоді почався процес збирання необхідних документів на оренду землі та на проект нової бази.

«Моя дружина народилася та виросла у цьому районі, вона ходила сюди на ковзанку, – розповідає ініціатор відродження «Спартака». – Я маю дитину, тому розумію, наскільки важливо, щоб на вул. Інструментальній знову був спортивний комплекс, де зможуть займатися діти та дорослі. Саме так виникла ідея відновити базу. Львівська міська рада нас підтримала у цьому прагненні. У них навіть у планах розбудови району є створення спортивного комплексу. Наразі ми взяли в оренду цю землю. За два роки отримали дозволи на будову нової споруди. Наша фірма є забудовником, а зараз шукаємо підрядну організацію, яка виконуватиме будівельні роботи».

За нинішнім задумом, через два роки на місці зруйнованих будівель з’явиться чотириповерховий комплекс із ковзанками, плавальним басейном та універсальною спортивною залою для ігрових видів спорту.

Проект нового «Спартака» розробляють архітектори з Укрдизайнгруп (UDG) – відомої компанії, яка успішно працює на ринку архітектурно-проектних послуг на теренах України та за її кордонами.

«Ми робили проект на замовлення ТзОВ «ЛьвівбудМакс-інвест», – розповідає керівник архітектурно-планувальної майстерні компанії «Укрдизайнгруп» Михайло Федик. – На місці занедбаної території з’явиться великий спортивний комплекс з розважальною інфраструктурою. Аналогів такого у Шевченківському районі немає».

Марина Пухир